Advertisement

Samsung Galaxy S7 edge ekran değişimi

cepmarket.com.tr

Onaylı Teknik Servis
Cihaz
iphone 7
Samsung Galaxy S7 Edge Ekran Değişimi
Galaxy S7 Edge, Samsung'un 11 Mart 2016'da piyasaya sunduğu ve bugün bile bir Edge serisinin nasıl olması gerektiğini oldukça iyi gösteren bir cihaz. Telefon sadece canlı renkleri olan güzel tasarımlı bir ekranla gelmiyor, aynı zamanda performanslı bir yonga setini taşıyor.

1*se_McpUPh96rl08Axrtxsw.jpeg

Samsung Galaxy S7 Edge Ekran Ücreti: 1200 TL

Galaxy S7 Edge'i önemli kılan etkenlerden biri de kıvrımlı ekranı. Firmanın bu yeni tasarım anlayışı bugün oldukça benimsenmiş durumda. Galaxy'lerin rakipleri karşısında nasıl konumlandıkları da önemli. Galaxy S7 Edge bu anlamda dikkat çeken bir ürün. Bu nedenle biz de Samsung S7 Edge ekran değişimi nasıl yapılır ele almak istedik.

Adım 1 — Arka Kapak, Kablosuz Şarj / NFC Modülü

Önce yeterince ince, plastik bir gereç yardımıyla arka kapak panelden kolayca ayrılır. Bunun için pena benzeri araçlar oldukça işe yarıyor. Kapağın çıkarılmasının ardından 3,5 mm'lik 12 adet vida yerinden sökülür. Ardından cımbız veya iğne uçlu bir gereç yardımıyla kablosuz şarj / NFC modülü yerinden ayrılıyor.

1*ujXwgexKJ9Cki790dOYaEQ.jpeg
1*xnHj9rPY65yPKzlFl3SwwQ.jpeg

Adım 2 —Batarya Kablosu ve Hoparlör Ünitesi

Daha sonra batarya kablosunun bağlantısı aynı ince uçlu gereç yardımıyla kesiliyor. Sonrasında ise hoparlör ünitesinin basit bir hareketle sökülmesi gerek.

1*LKU6tnrl3fwLzVHkxIuifg.jpeg
1*DHVH_Ahx_SovFyoAatIIPQ.jpeg

Adım 3 — Özçekim Kamera Bağlantısı, Ahize, Işık Sensörü ve SIM Tepsisi

Bu üç farklı modül aşağıda görülmekte. Birinci görselde özçekim kamerasının bağlantısı gösteriliyor. Bunlardan ahize ile ışık sensörü (ikinci resim) yan yana bulunmaktadır ve yerlerinden kolayca ayrılır.

1*zxWnt_tsoqE9SRIe0MO6Ew.jpeg
1*_T2RPDKbeMCcDHoMnHRCWg.jpeg

Adım 4 — Bağlantı Kabloları

RF kablo olarak da bilinen bu kablolar sırasıyla beyaz ve mavi renktedir. Anakarta altın renkli uçla bağlıdırlar. Bu ucu yerinden çıkartın ve kabloları yeni panele taşımak üzere muhafaza edin.

1*uN94SHvamVYO5IWpF-5Wvg.jpeg

Adım 5 — Ekran ve Ses Kontrol Tuşları

Oklarla gösterilen yerleri referans alarak önce iki adet görüntü kablosunu ve daha sonra da (yeşil ok) ses kontrol tuşlarını yöneten kabloyu anakarttan ayırınız.

1*xVYiWdg5mxaeSFnUCh8pAg.jpeg

1*B27yOQPd_Q1wpMRyqLuK1w.jpeg

Adım 6 — Anakart ve Batarya

Bu noktada artık anakartı ve bataryayı yerlerinden çıkarmak mümkün olmalı. Bunun için fotoğrafları referans alabilirsiniz. Bataryaya zarar vermemeye dikkat edin.

1*u7u_BuEv-0k6WgcFPN_FqQ.jpeg

1*QYRbhKfeG_1qCEekRqEhOg.jpeg

Adım 7 — Anten Kabloları ve Kulaklık Modülü

Çıkardığınız anten kablolarını yeni panele taşıyın. Önce altı uçlu bağlantı noktalarını takın ve sonra kulaklık modülünü vidalayın. Ardından kablonun geriye kalan tarafını sabit durması için kanaldan geçirin.

1*JKDu6CsgCBtgW9i7erRFZw.jpeg

1*ucbB4-mkgpADXkd3QfZ0_A.jpeg

Adım 8 — Titreşim Motoru ve Şarj Modülü

Bu bileşenler cımbız gibi ince uçlu gereçlerle yerlerinden rahatlıkla ayrılmaktadır. Bunlar sonra yeni panele takılacaklar.

1*FnAgMfLJoNZeUdpEohZQxw.jpeg

1*eER-iG63u5y377aobLXpSw.jpeg

Adım 9— Anakart, Anten Kabloları, Batarya ve Hoparlörün Yerleştirilmesi

İşlem daha sonra anakartın yeni panele aktarılmasını izliyor. Anakart yerleştikten sonra eski panelden sökülen parçalar anakarta bağlanmaya başlıyor. Bataryanın sabit durabilmesi için çift taraflı yapışkan bant kullanabilirsiniz.

1*kurzuAfi0CUkhr8hZ9Xngg.jpeg

1*HhYqHZ6SrMONuhLinF6JEw.jpeg

Hepsi bu kadar! Artık Samsung Galaxy S7 Edge telefonunuzu ilk günkü haliyle kullanmaya devam edebilirsiniz. Adımları aşağıda hazırlamış olduğumuz videodan da takip edebilirsiniz.

akillitelefon.png cepmarket.png

İletişim Bilgileri
Bize haftanın iş günleri saat 09:00 – 20:00 arasında ulaşabilirsiniz.
  • ADRES
    Söğütlüçeşme Cami Otopark Karşısı , No:196, 34722 Kadıköy/Istanbul
  • TELEFON
    0216 345 83 84
  • WHATSAPP
    0537 958 02 02
  • E-POSTA
    [email protected]

Moderatörün son düzenlenenleri:

Şu anda çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.