Samsung S6 sıvı teması ve beyaz ışık sorunu

fanchmon

Üye
Cihaz
Samsung S6
Telefon cebimdeyken talihsiz bir şekilde suya düştüm telefonu elime alıp kapatmak için güç tuşuna basılı tuttum telefonun açılışındaki logo karşıma geldi
sonra telefonda ekran göremedim daha sonrasında açık mavi bildirim ışığı yanmaya başladı eve gittikten sonra telefonu direkt pirince koydum yaklaşık 40 saat pirincin içinde bıraktıktan sonra açmayı denedim açılmadı 15 20 dk kadar şarja taktıktan sonra açmayı denedim bildirim ışık renkleri mavi yanıp beyaza döndü ve beyaz ışık
yanıp sönmeye başladı telefon şarjdayken normal bi şekilde kırmızı bildirim ışığı yanıyor şarj alıyor fakat ekran gelmiyor teşekkür ederim şimdiden

berkay

Yönetici
Aslında su hasarından sonra doğrudan teknik servise gitmek gerekiyor. Pirinç pek bir çözüm sunmaz ve telefonum kurudu sanıp açarak cihaza zarar verebilirsiniz. Ekran kablosu kısa devre yapmışsa şanslısınız belki ekran flex kablosu değişimi ile çözülebilir.

Ayberk

Yönetici
Beyaz ışık yanıyorsa bir uygulama telefonun açılmasına engel oluyor olabilir.
Minimum 30 dakika şarjda bekletin eğer açılmazsa şunları deneyin:

1. Home ve Sesi Açma tuşlarını basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
  2. Samsung Galaxy logosu ekranda görüntülendiğinde, Güç tuşunu bırakın, ancak Home ve Ses Açma tuşlarını basılı tutmaya devam edin.
  3. Android logosu göründüğünde, her iki tuşu da bırakabilir ve telefonun açılmasını bekleyebilirsiniz.
  4. Bu moddayken önbelleği silebilir veya fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz.

Şu anda çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.