Ses kartları ve enstrüman efektörlerinin devre şemaları hakkında

bozzzdemir

Üye
Cihaz
Samsung Tab 4
Ses kartlarının ve enstrüman efektörlerinin, piyasada pedal veya prossesor olarak geçen cihazlar, iç devre dizaynlarına dair herhangi bir bilgiye ulaşamadım. Asıl sorum bunların tasarımında mikroişlemci veya mikrodenetleyici kullanılıyor mu? Eğer kullanılıyorsa ve konuyla ilgili cevap yazmak isteyen arkadaşlar varsa çalışma mantığına da dair birkaç cümle yazarlarsa sevinirim. İlgili herkese şimdiden teşekkürlerimi sunarım,
Saygılarımla..

pamirkiziltug

Yönetici
Yer
Ayvalık
Cihaz
Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Bu tür cihazların hepsi mikroişlemci içerir. Hatta bu işlemlere özel işlemciler içerir. YouTube'da Dissambly yani parçalama şeklinde video araştırırsanız birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Devre şemalarına ne için ihtiyacınız var?

bozzzdemir

Üye
Cihaz
Samsung Tab 4
Bu tür cihazların hepsi mikroişlemci içerir. Hatta bu işlemlere özel işlemciler içerir. YouTube'da Dissambly yani parçalama şeklinde video araştırırsanız birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Devre şemalarına ne için ihtiyacınız var?
Genel devre mantığını işleyişini görmek adına sormuştum, elimde birkaç tip cihaz olmasına rağmen hepsi kapalı kutu yapılmış vida yeri, tırnak sistemi vs. en ufacık açılacak yerleri yok ama dediğim gibi sadece içinde mikroişlemci/mikrodenetleyici olup olmadığını öğrenmek adına açılmasını talep etmiştim konunun. Bahsettiğiniz video taglarinida aratıcam. Teşekkürler.

pamirkiziltug

Yönetici
Yer
Ayvalık
Cihaz
Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Eldeki cihazlar nedir? Bende de ucundan kıyısından müzik hobisi ve birtakım cihazlar var.

bozzzdemir

Üye
Cihaz
Samsung Tab 4
Eldeki cihazlar nedir? Bende de ucundan kıyısından müzik hobisi ve birtakım cihazlar var.
Focusrite Scarlett 2i2 ses kartı, boss me 70 pedal gitar için, vox'un cep amfisi aynı zamanda efektor olarakta kullanabiliyosunuz yine, 2 adet kalem pille çalışıyor. AKAI nin midi padi vardı son olarakta :)

pamirkiziltug

Yönetici
Yer
Ayvalık
Cihaz
Xiaomi Redmi Note 8 Pro
BOSS ME-70 bende de var. :) Gayet iyi ürünlere sahipsiniz. Gitar olarak neler var? :)

bozzzdemir

Üye
Cihaz
Samsung Tab 4
BOSS ME-70 bende de var. :) Gayet iyi ürünlere sahipsiniz. Gitar olarak neler var? :)
Boss Me-70 in üretimi durmuştu benim aldığımda ama bir çoğu insan 80e kıyasla 70i önerince bende onu aradım epey bi :) Gitar olarakta Godin Icon Type II Classic kullanıyorum hocam. Bu arada videoları buldum hem de doğrudan bahsettiğim ses kartını parçalamışlar :)

Son düzenleme:

Şu anda çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.