SIM kart sıcaklık yüzünden çalışmıyor olabilir mi?

Cihaz
Marka: Apple Model: iPhone 6 A1586
Merhaba. 2 gün önce bir sorun yaşadım, gerçi hala yaşıyorum. Telefonumda SIM kartı takılı olduğu halde sol üst köşede kimi zaman "Aranıyor" ibaresi yer alırken kimi zaman ise "Servis Yok" hatası veriyor telefon çekmesine rağmen. Bu sorun ilk yaşandığında ağ ayarlarını falan sıfırladım, IMEI numarasının çalıntı olup olmadığına baktım, telefonu açıp kapadım ama düzelmedi. En sonunda SIM kartını çıkarıp taktım ve yine eskisi gibi oldu kısa bir süreliğine. Neyse işte bayağı bir uğraştım, telefonu fabrika ayarlarına geri dönüştürdüm, tabi geri dönüştürürken de sorunlar yaşadım, telefonu açamamıştım, daha doğrusu hani telefonu ilk kurduğunda bir şeyler hazırlanır ya işte o ekranda takılı kaldı yaklaşık 15 saat kadar ve içinde SIM takılıydı. Sonra SIM'i çıkarıp öyle yapıyım dedim ve bu sefer ise çalıştı. Yani o dosyaları falan kurdu. Apple rapor hazırlıyor bununla ilgili şimdi. Yarına kadar rapor elinde olur falan diyordu. Neyse, benim de aklıma şu geldi o anda: "Acaba SIM kartı telefonun aşırı ısınmasından dolayı zamanla zarar mı gördü?" diye. Çünkü telefonla çok fazla zaman geçiriyordum, bir şeyler araştırıyordum, akıl oyunları falan oynuyordum ve bunları yaparken kimi zaman çok fazla ısınıyordu. İşte bu soruyu bu yüzden sordum, "SIM kartı telefonun ısısından dolayı çalışmaz hâle gelebilir mi?" diye. Teşekkürler şimdiden cevaplarınız için.

bliesnd

Üye
Cihaz
Galaxy S4
olmaz herhalde bu zamana kadar başıma öyle bir şey gelmedi hatta telefonum s4 olmasına rağmen çok ısınıyor ama hatta bir sıkıntı yok

Cihaz
Marka: Apple Model: iPhone 6 A1586
olmaz herhalde bu zamana kadar başıma öyle bir şey gelmedi hatta telefonum s4 olmasına rağmen çok ısınıyor ama hatta bir sıkıntı yok
O zaman telefonla ilgili bir sıkıntı mıdır acaba? Neyse, ben, bana verecekleri raporu bekleyeyim en iyisi. Teşekkür ederim tekrardan. Eğer yazmak isteyen olursa yazabilir, şu sorunu yenmeye çalışıyorum 2 gündür.

Şu anda çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Aile Bilimi

• Fit In Shine ‘Hayatı güzel yaşamak lazım!’ dedi
    ‘Hayatı Güzel Yaşamak Lazım’ mottosuyla, resmi açılışını 26 Haziran’da yapan Fit In Shine, özel sunumlar eşliğinde davetlilerini ağırladı. Son teknolo ...
  • Bebeklerde kitap seçimi
    Zamane ebeveynleri, bebeklerinin ileride daha zeki ve başarılı olması için birçok yola başvuruyor. Bunlara bebeklik döneminde seçilen kitaplar da dahi ...
  • Makarna salatası tarifi
    Makara salatası lezzeti ve kolay yapımıyla ziyafet sofralarının vazgeçilmezlerindendir. Küçük büyük herkesin severek yediği, makarna salatasını, zevke ...