Advertisement

Sony M4 Aqua'ya Uygulama Kurulmuyor

Sony Xperia M4 Aqua’ların 8 GB dahili hafızalı versiyonunda 2,53 GB'lık bir kullanılabilir dahili hafıza var ve hiç bir şey indiremiyorum.Üstelik sd kart takmama rağmen.Hafızasının yaklaşık 4 GB’ını Android işletim sistemi kaplıyor.Bunun için ne yapmalıyım

Ayberk

Yönetici
Uygulama kurulmuyordan kastınız nedir? Bir hata mı alıyorsunuz?
Depolama için tek çözüm hafıza kartı takmak.

BurakUtas

Üye
Sony Xperia M4 Aqua’ların 8 GB dahili hafızalı versiyonunda 2,53 GB'lık bir kullanılabilir dahili hafıza var ve hiç bir şey indiremiyorum.Üstelik sd kart takmama rağmen.Hafızasının yaklaşık 4 GB’ını Android işletim sistemi kaplıyor.Bunun için ne yapmalıyım
android'lerde uygulamaların yüklü olduğu alan ve bundan ayrı bir depolama alanı vardır. pc'deki c sürücüsü ve d sürücüsü gibi düşün.
eğer uygulama yüklenen alan dolu ise telefonun diğer kısımları boş olsa bile uygulama yüklemez.
yapmanız gereken, uygulamaları sd karta taşımak

BurakUtas

Üye
Uygulamaları tasıdıktan sonra ilk iş olarak clean master yükleyerek gereksiz dosyaları temizleyin

Ayberk

Yönetici
Uygulamaların otomatik olarak hafıza kartına yüklenmesini sağlamak gerek. Fakat bunun için teknik yardım alman gerekiyor. Buradan yazsak bile bir bilen olmadan yapamazsın.

OALTAY6

Üye
Çoğu telefonda Ayarlar kısmına depolama ayarlarına girdiğinde tercih edilen yükleme konumu diye bir seçenek olmalı onu SD card yaparsan düzelecektir depolama alanında yoksa ayarlarda biraz arayıp bulabilirsin.

Şu anda çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.