Advertisement

Sony Xperia XA root rehberi


hsn6161

Üye
Katılım
5 Ara 2018
Mesajlar
1
Tepki puanı
0
Cihaz
xperia xa
arkadaşlar rootlamayı yapan kişi benimle iletişime geçebilirmi acilen
 

teknopat61

Üye
Katılım
17 Ara 2018
Mesajlar
2
Tepki puanı
0
Cihaz
sony xa
BU İŞLEM SADECE ANDROID NOUGAT KURULU XPERIA XA [F3113, F3111, F3112, F3115, F3116] MODELLERİNDE ÇALIŞMAKTADIR!!!

BU İŞLEM İÇİN MARSHMALLOW SÜRÜMÜ VE NOUGAT SÜRÜMLERİNİN FTF DOSYALARI GEREKMEKTEDİR!!!

TORRENT OLARAK İNDİRİP FTF DOSYASINI "C:\Users\KULLANICI_ADINIZ\.flashTool\firmwares" KLASÖRÜNE YAPIŞTIRIN!
Marshmallow dosyası: http://www.dosya.tc/server10/wm7w6r/F3111_33.2.A.4.70_VODAFONE.ftf.torrent.html
Nougat dosyası: http://www.dosya.tc/server10/lc1pon/F3111_33.3.A.0.131_TURKCELL.ftf.torrent.html

Selam dostlar bugün sizlere Xperia XA root atma rehberini göstereceğim!
Öncelikle XperiFirm entegreli Flashtool aracımızı indiriyoruz (http://www.flashtool.net/downloads_windows.php)

Burdan istediğiniz birisine tıklayarak indirin.
Ekli dosyayı görüntüle: 815

Sonra programı açıp kurulumunu yapın.kurulum bittikten sonra programı güncellememiz gerekmektedir.
x10flasher.jar (http://www.flashtool.net/torrents/patches/windows/x10flasher.jar) dosyasını indirip "C:\Flashtool" dizinine yapıştırın ve hedefteki dosya ile değiştir diyin.

"C:\Flashtool\drivers" dizinine gidin ve Flashtool-drivers uygulamasını çalıştırın ilerleyin, Fastboot Drivers ve Flashmode Drivers kutucuklarını işaretleyin telefonunuzun olduğu kutucuğu bulup işaretledikten sonra Install diyerek driverları yükleyin. Açılan Aygıt Sürücüsü Yükleme Sihirbazında ileri diyin kurulum bittikten sonra son diyin ve driverların kurulumu bitmiş olacaktır.

BOOTLOADER UNLOCK

Bootloader kilidinizin açık olup olmadığını öğrenmek için telefonunuzun tuş takımında *#*#7378423#*#* tuşlayın karışınıza seçenekler çıkacak "Service info ---> Configuration" seçin "Bootloader unlocked: Yes" yazıyorsa bootloader kilidiniz açık demektir.

Eğer "Bootloader unlocked: No" yazıyorsa "https://developer.sonymobile.com/unlockbootloader/"sitesine gidip sayfanın en altından "Xperia™ XA" seçin ve Continue butonuna basın. Açılan sayfada e-mail adresinizi yazın "Terms & conditions" kutucuğunu işaretleyin reCAPTCHA doğrulamasını yapın ve "Submit" e basın. E-mailinize bootloader açmak için bir posta gelecektir "Click here to proceed" tıklayın. Açılan sayfada telefonunuzun IMEI numarasını girin ve "Terms & conditions" kutucuklarını işaretleyin ve "Submit" basın.

Açılan sayfanın en üstündeki kodu bir not edin veya kopyalayın.
Ekli dosyayı görüntüle: 817

DİKKAT!!!: Aşağıdaki işlem telefonunuzu sıfırlayabilir, yedeğini alınız telefonun.

Flashtool aracını açın:
Ekli dosyayı görüntüle: 818
BLU butonuna basın. Telefonunuz kabloya bağlı ise çıkarın ve telefonu kapatın. Ses kısma (-) tuşuna basılı tutarak telefonunuzu bilgisayara bağlayın telefonunuzun bildirim ledi yeşil olunca tuşu bırakın. Sizden unlock kodu istenecektir kopyaladığınız kodu yapıştırın. ve unlock'a tıklayın. unlock işlemi bitince telefonunuzun kablosunu çıkarın. Ayrıca videolu anlatımı da burda (İngilizce):

ROOT ATMA

Telefona root atmak için imaj dosyalarına ihtiyacımız var.
TWRP recovery dosyası: http://www.dosya.tc/server10/ccsjcd/recovery.zip.html
Boot img dosyası: http://s8.dosya.tc/server5/a8ex2l/boot.zip.html

Flashtool aracını açın ve indirdiğiniz Marshmallow dosyasını açın;
Ekli dosyayı görüntüle: 819

Flashmode seçin
Ekli dosyayı görüntüle: 820
Açılan menüden sadece boot_delivery.xml dosyası kalacak şekilde seçin.
Flash basın. Telefonunuzun ses kısma (-) tuşuna basılı tutarak kabloyu takmanız istenecek kabloyu takın. dosya flashlanınca kabloyu çekin. Telefonu kapatın ses açma (+) tuşuna basılı tutarak kabloyu bilgisayara takın.
İndirdiğiniz recovery ve boot dosyalarını zipten çıkarın çıkan ".img" uzantılı dosyaları "C:\Flashtool\x10flasher_lib" dizinine atın ve x10flasher_lib klasörüne sağ tıklayıp komut penceresini burada aç deyin. komut penceresi açılınca "fastboot flash boot boot.img" yazın ve enter tuşuna basın iki tane OKAY yazıyorsa sıkıntı yoktur demektir. Tekrar "fastboot flash recovery recovery.img" yazın ve enterlayın iki tane OKAY yazıyorsa işlem tamam demektir. Telefonun kablosunu çıkarıp ses kısma (-) ve güç tuşuna aynı anda basın telefon titreştiğinde tuşları bırakın karşınıza teamwin çıkaczak şifre isterse cancel diyin. Swipe to allow yazısını kaydırın. "Wipe" butonuna basın "format data" basın Swipe to allow seçeneği çıkarsa kaydırın işlem bitince reboot deyin. Telefonun açoılması 10 dk kadar sürecektir. Kurulumu yapıp ana ekrana gelin. SIM kartı muhtemelen okumayacaktır.

Telefonunuzdan bilinmeyen kaynaklara izin verin ve Chrome girip Magisk Manager APK dosyasını indirin ve kurun (http://bit.ly/2xTaI0w)

Ayarlar--->Uygulamalar--->Magisk Manager--->İzinler tıklayın ve depolamaya izin ver diyin. Magisk Manager uygulamasını açıp yükle diyin "Download zip only" gibi bir seçeneğe tıklayın dosya inince uygulamadan çıkıp telefonu tekrar kapatın. Ses kısma (-) ve güç tuşlarına aynı anda basın ve titreşince bırakın teamwin menüsünden "Install" tıklayın "Download" klasörüne gidin ve Magisk zip dosyasını seçin Swipe to install yazısını kaydırın. İşlem bitince geri çıkıp ana menüye gelin ve "Reboot" butonuna basın açılan sayfada "Power Off" butonuna basın. Tekrar bir sayfa açılacak "Do Not Install" tıklayın. Tekrar Flashtoolu açın.

Flashmode seçin
Ekli dosyayı görüntüle: 819

Aşağıdaki şekilde yapın bu sefer Android Nougat versiyonunda.
Ekli dosyayı görüntüle: 821

Flash basın ve telefonun ses kısma (-) tuşuna basılı tutarak kabloyu bilgisayara takın. Flashlama işlemi bitince telefonun kablosunu çıkarın.

TELEFONUNUZ ROOTLANMIŞTIR!

Tek yapmanız gereken telefonun güç tuşuna basılı tutarak telefonu açıp kurulumunu yapmak!


XperiFirm uygulamasının içinden tff dosyalarını indirdim ama sonra flash mode gelip klasörleri gösterdim mi resimde olduğu gibi görünmüyor.Nasıl olucak o kısım
 

teknopat61

Üye
Katılım
17 Ara 2018
Mesajlar
2
Tepki puanı
0
Cihaz
sony xa
Adam konuyu açıp terk etmiş bir yardımcı olsada şu tft dosyalarını bulsak
 
Şu anda çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.
Üst