Sony Xperia XA1'e root atma ve TWRP Recovery yükleme

Cihaz
Sony Xa1 Ultra G3221
Sony Xperia XA1 Ultra Root Atma
İlk olarak Sony Xperia XA1 Ultra’nın USB Hata Ayıklama Modu’nu aktif etmeniz gerekiyor bunun için, Ayarlar / Geliştirici Seçenekleri > USB Hata Ayıklama Modu eğer telefonunuzda Geliştirici Seçenekleri yok ise Ayarlar / Telefon Hakkında > Derleme Numarası yazan seçeneğe üst üste basın ve bu sayede USB Hata Ayıklama Modu’nu aktif etmiş olun.

İLk önce Bootloader kilidini açalım

Flash Tool programı sayesinde programı yükliyerek öncelikle bootlooder kilidini açmalıyız

Programı yükledikten sonra programın yüklü olduğu dizinden
C:\Flashtool\drivers
Flashtool-drivers.exe yüklemeliyiz ki driver sorunu ile karşılaşmıyalın
(UYARI)
bootloader kilidini açmak için geliştirici seçeneklerden OEM kilidini açmayı unutmayalım yoksa komut OEM işlemi sağlanamayıp Bootloader kilidi açarken hata yaşarız

Gerekli işlemi internetten nasıl yapıldığına dair videolar veya içerikler ile bulabilirsiniz sıra geldi root atmaya ve yeniden düzenlediğim boot dosyalarına
bootloader dan sonra telefon hard reset atıcak dosyalarınızı yedekliyin ...
Root atmak

öncelikle ayarlar / Geliştirici Seçenekleri > USB Hata Ayıklama Modu eğer telefonunuzda Geliştirici Seçenekleri yok ise Ayarlar / Telefon Hakkında > Derleme Numarası yazan seçeneğe üst üste basın ve bu sayede USB Hata Ayıklama Modu’nu aktif etmiş olun , Oem kilidini açın

Gerekli programlar
Platform tools
Bu siteden indirebilirsiniz

Boot ve TWRP dosyası
Boot

TWRP

Dosyaları indirdikten sonra platform tool dizininin içine atın , Platform tool dizininin içinde Shift tuşuna basılı tutarak sağ tık yapın ve komut sistemiyle CMD yi açın

Açılan komut sistemiyle

adb devices

Usb ile telefonun driver ile görüp görmediğini kontrol eder

adb reboot bootloader

Bu komut telefonu kapatır ve telefonun fastboot modunu açar

fastboot flash boot boot.img
fastboot flash recovery recovery.img

Bu komutlar Boot ve TWRP yükler ...

Root atmak için telefonumuza önceden root için supersu yada magisk telefonumuzun hafıza kartına zipli dosyasını önceden kurmamız gerekir

Burdan Super Su indirebilirsiniz

Telefonumuzu yeniden açtıktan sonra

adb reboot recovery

komutunu girerek telefonu TWRP modunu açar ilk açılışta şifre sorar şifreyi girişini iptal diyerek geçebilirsiniz...

Ardından İnstall bölümünden hafıza kartındaki Supersu zipli dosyasını yüklemeyi yaparak telefonunuz rootlu hale gelir

Bu root Sony Xa1 ultra için Android 8.0 için geçerlidir , 7.0 yada 7.1 sürümler için denemeyiniz

Herhangi bir hata yada sorunda bana ulaşabilirsiniz Şimdiden root hayırlı olsun ...

telefonkurdu

Yönetici
Yer
İzmir
Cihaz
General Mobile GM 8 - General Mobile GM 9 PRO
Kendiniz yazdıysanız bravo elinize sağlık

Cihaz
Sony Xa1 Ultra G3221
Kendiniz yazdıysanız bravo elinize sağlık
Teşekkürler biraz zamanımı aldı yeniden düzenlemek açılırken sony yazısında kalma gibi bir problem vardı ve atlamıyordu yeniden boot.zip dosyasını yazınca düzeldi şuan hiç bir problem yok kendim yazdım yazılımla root lu bir şekilde kullanıyorum şuan

Cihaz
Xiaomi Mi 6
Teşekkürler biraz zamanımı aldı yeniden düzenlemek açılırken sony yazısında kalma gibi bir problem vardı ve atlamıyordu yeniden boot.zip dosyasını yazınca düzeldi şuan hiç bir problem yok kendim yazdım yazılımla root lu bir şekilde kullanıyorum şuan
Boot dosyasında sorun olma ihtimali var mı? 2 kere boot.img dosyasını flashladım fakat hala açılmıyor cihaz.

Şu anda çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Aile Bilimi

• Fit In Shine ‘Hayatı güzel yaşamak lazım!’ dedi
    ‘Hayatı Güzel Yaşamak Lazım’ mottosuyla, resmi açılışını 26 Haziran’da yapan Fit In Shine, özel sunumlar eşliğinde davetlilerini ağırladı. Son teknolo ...
  • Bebeklerde kitap seçimi
    Zamane ebeveynleri, bebeklerinin ileride daha zeki ve başarılı olması için birçok yola başvuruyor. Bunlara bebeklik döneminde seçilen kitaplar da dahi ...
  • Makarna salatası tarifi
    Makara salatası lezzeti ve kolay yapımıyla ziyafet sofralarının vazgeçilmezlerindendir. Küçük büyük herkesin severek yediği, makarna salatasını, zevke ...