Tabletinizin bataryası bozulduysa...

Cihaz
Samsung galaxy A3 2015 (SM-A300HQ)
evde bir tabletiniz var fakat batarya ölmüş çalışmıyor ve bataryada alamıyorsunuz o zaman çözüm burada ama biraz uzmanlık istiyor öncelikle sorumluluk size aittir bunu belirteyim
öncelikle talimatları maddeler halinde yazayım:
1) tabletin arkasını açalım.
2)batarya büyük ihtimal kablolar ile bağlıdır onları lehim biliyorsanız kökten koparın lehimlemeyi bilmiyorsanız anakartın üzerinde biraz kablo kalacak şekilde koparın ama burada dikkatli olun çünkü batarya kabloların teması halinde batarya patlayabilir veya elektriksel sorunlar yapabilir!!
3) kabloları ayırdıktan sonra bataryamızı sökelim. yine dikkatli olalım bataryaya zarar vermemiz halinde patlayabilir!
4)ardından tabletim akım değerini bulun örneğin benim elimdeki tablet 5 volt 2 amper ama dikkatli olacağınız nokta şu 2 amper değerini ve 5 voltu geçmeyin veya kalem pillerle felan yapmaya çalışmayın yoksa anakartınız yanar o da ayrı masraf :). ardından tabletin değerini geçmeyecek şekilde mümkünse max değerle aynı bir şarj aleti bulun ve şarj ucunu sökün yani bir kırmızı birde siyah kablolar var onları ayırın
5)şimdi şarj aletimiz ile tabletimizin aynı renkteki uçlarını bağlayalım ama bu konuda da dikkatli olacağınız konu kırmızı renk kesinlikle aynı olacak ama hani siyah belki mavi olur başka bişey olur ama kırmızı kesinlikle kırmızıya bağlanacaktır
6) girişleri sağlamlaştıralım bataryayı kaybedelim :) ve şarj aletini prize takıp tableti açalım
bu bir nevi bataryası olmayan bir laptobu çalıştırmak oldu ama sağlam olur ben rowell gt414x7 adlı modelde denedim ve 1 aydır kullanıyorum eğer zor durumdaysanız deneyin.

teknocihan

Üye
Cihaz
Samsung Galaxy S7
Dedikleriniz acemi bir kullanıcı için yapılması imkansız şeyler. Bir tamirciye götürün boş verin :D

Şu anda çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.