Advertisement

Telefon Isınma Sorunu

ozogulcan

Üye
Yer
Zonguldak
Cihaz
Samsung Galaxy On7 ve iPhone 8 Plus
Telefonum herhangi bir uygulamaya girmediğim halde, (sadece Whatsapp) ısınıyor. Telefonun hafızasını uygulamaları, hafıza kartına taşıyarak genişlettim. Herhangi bir uygulama ya da herhangi bir teknik bu soruna çözüm varmıdır ?

pamirkiziltug

Yönetici
Yer
Ayvalık
Cihaz
Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Telefonların en büyük ısınma nedeni fazla işlemci kullanımı olarak gösterilebilir. Fazla işlemci kullanımı bir başka deyişle fazla pil tüketimi demektir. Birkaç uygulama telefonunu tamamen sömürüyor olabilir. Şu şekilde bir konu hazırlamıştık. Uygulamaların pil tüketimini analiz edebilir, bazılarından vazgeçebilirsin.

http://akillitelefon.com/2015/08/30/en-iyi-android-pil-tasarrufu-uygulamalari/

ozogulcan

Üye
Yer
Zonguldak
Cihaz
Ben bu tür uygulamaları kullanmaktan yana değildim şu zamana kadar pek. Siz kullandınız mı, verim aldınız mı ?

pamirkiziltug

Yönetici
Yer
Ayvalık
Cihaz
Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Bu uygulamaların sahtesi çok. Genelde reklam olarak başka uygulamaların içinde gelirler ve beni satın al diye yalvarır dururlar. Vermiş olduğum makaledeki uygulamalar sınıfındaki en iyiler ve bahsettiğim sahtelerle en ufak bir ilgisi bile yok. Bir tanesini bile denemen çok şeyi değiştirecek.

ozogulcan

Üye
Yer
Zonguldak
Cihaz
Hangi telefonu kullandığınızı belirtirseniz size yardımcı olabilirim.
Sony Xperia M2 kullanıyorum. Bu arada DU Battery Saver programı kullandım telefonumun sıcaklığı sabah 39 dereceye çıktı. Programı sildim, telefonumu açıp kapadım, sıcaklık düştü Gerçekten gereksiz bir uygulama, özellikle şarj anında akıllı şarj muhabbetleri çok yalan dolan. Ayrıca bu tür uygulamaların tek faydası sanırım sadece gereksiz programları, dosyaları telefondan kaldırmak. Tek artısı bu.

Şu anda çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.