Toshiba Satellite L50'de USB'ler çalışmıyor

Mr.Acar

Üye
Cihaz
Samsun Galaxy C9 Pro
Merhaba Arkadaşlar konu başlığında da belirttiğim gibi laptopum (Toshiba satellite L50-B-27P PSKTNE) Usb girişleri çalıştığı halde okuma yapmıyor flaş yada hdd taktığımda ışık yanıyor sonra sönüyor fare hareket etmiyor sadece touch pad çalışıyor aygıt yöneticisin de bi hata var usb x hci çalışmıyor diye sarı ünlem çıktı bu aygıt başlatılamıyor KOD 10 hatası diye ve bu durum meydana geldiğinde aynı zamanda bilgisayarımın bluetooth özelliğide kayboldu bağlantı ayarlarına giriyorum çıkmıyor sistem bileşeninde bluetooth var olarak gözüküyor ama ayarlarda ve bağlantılarda yok.
Çözüm için Denemelerim: driverleri felan hepsini güncelledim. Aygıt yöneticisinde usb ile ilgili olan hatayı veren kısmı dahil digerlerinide devre dışı bırakıp tekrar aktif ettim olmadı kaldırıp yeniden yükledim yine olmadı Format için diskte bi D oluşturalım dedim 600 gb yakın boş yer olmasına rağmen hangi boyutu yazsam bile Boş alan yok hatası verip D yi oluşturamadım Yardımcı olabilen olursa mutlu olurum şimdiden teşekkürler.

Mr.Acar

Üye
Cihaz
Samsun Galaxy C9 Pro
Donanımsal bir sorun olma ihtimali de var gibi.
Donanımsal olacağını pek tahmin etmiyorum hepsi de birden bozulamaz bozulsa bile ışık yanma olayı olmaz bundan bi 4 gün önce yine böyle olmuştu sonra aygıt yöneticisin de hatalı olanı devre dışı bırakıp tekrar aktif ettiğimde düzelmişti donanımsal olsa onu yapmazdı şuan tekrar aynı adımları denedim fakat düzelme yok

pamirkiziltug

Yönetici
Yer
Ayvalık
Cihaz
Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Ürünün kendi işletim sistemini değiştirmiş miydin?

senewa

Uzman
Yer
Gaziantep
Cihaz
Asus Zenfone 2 ZE551ML
1)
Kod 10 "Aygıt başlatılamıyor. (Kod 10)"
Tam Hata İletisi
"Aygıt başlatılamıyor. Bu aygıtın aygıt sürücülerini yükseltmeyi deneyin. (Kod 10)"
Nedeni
Aygıtın donanım anahtarı genellikle bir "FailReasonString" değeri içerir ve değer dizesi, donanım üreticisi tarafından tanımlanan bir hata iletisi görüntüler. Donanım anahtarı "FailReasonString" değeri içermiyorsa, yukarıdaki hata iletisi görüntülenir.
Önerilen çözümler
Sürücüyü güncelleştirin
Aygıtın Özellikler iletişim kutusunda, Sürücü sekmesini tıklatın ve ardından Donanım Güncelleştirme Sihirbazı'nı başlatmak için Sürücüyü Güncelleştir'i tıklatın. Sürücüyü güncelleştirmek için yönergeleri izleyin.
Not Sürücünün yolunu sağlamanız istenebilir. Sürücü istenirse ve sürücünüz yoksa, donanım satıcısının web sitesinden en son sürücüyü indirmeyi deneyebilirsiniz.

2)
Yaşadığınız sorun ile ilgili olarak; ağ aygıtınızın, Windows 8.1 işletim sistemi için uyumlu olan güncel sürücüsünü kurunuz. Bu işlemi, farklı bir bilgisayardan uyumlu sürücüyü indirerek harici bir depolama aygıtına yedekleyebilir ve kendi bilgisayarınıza yükleyerek gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca, Ethernet kablosu yardımı ile de internete erişebilirsiniz.

3)
Windows Gezgini'nden C:/Windows klasörüne geçin ve Araçlar / Klasör Seçenekleri'nden Görünüm sekmesini, akabinde Gizli dosya ve klasörleri göster'i işaretleyin. Önce Uygula'ya ardından Tamam'a tıklayın.

Artık görünür hale gelen "Inf" klasörüne girerek "Infcache.1" dosyasına ulaşabilirsiniz. Bu dosyayı silin ve Geri dönüşüm Kutusu'nu boşalttıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Sürücüyü yeniden yükleyin ve cihazı bilgisayara bağlayın. "Donanım ekle" sihirbazı yeni bileşeni tanıyacak ve uygun sürücüleri seçmenizi isteyecek. Kaynak olarak "C:Windows\Inf" klasörünü girin. Kısa bir süre sonra yeni donanımın başarıyla kurulduğuna dair mesaj, görev çubuğu üzerinde açılan bir pencere aracılığıyla size bildirilecektir.

Son düzenleme:

Mr.Acar

Üye
Cihaz
Samsun Galaxy C9 Pro
1)
Kod 10 "Aygıt başlatılamıyor. (Kod 10)"
Tam Hata İletisi
"Aygıt başlatılamıyor. Bu aygıtın aygıt sürücülerini yükseltmeyi deneyin. (Kod 10)"
Nedeni
Aygıtın donanım anahtarı genellikle bir "FailReasonString" değeri içerir ve değer dizesi, donanım üreticisi tarafından tanımlanan bir hata iletisi görüntüler. Donanım anahtarı "FailReasonString" değeri içermiyorsa, yukarıdaki hata iletisi görüntülenir.
Önerilen çözümler
Sürücüyü güncelleştirin
Aygıtın Özellikler iletişim kutusunda, Sürücü sekmesini tıklatın ve ardından Donanım Güncelleştirme Sihirbazı'nı başlatmak için Sürücüyü Güncelleştir'i tıklatın. Sürücüyü güncelleştirmek için yönergeleri izleyin.
Not Sürücünün yolunu sağlamanız istenebilir. Sürücü istenirse ve sürücünüz yoksa, donanım satıcısının web sitesinden en son sürücüyü indirmeyi deneyebilirsiniz.

2)
Yaşadığınız sorun ile ilgili olarak; ağ aygıtınızın, Windows 8.1 işletim sistemi için uyumlu olan güncel sürücüsünü kurunuz. Bu işlemi, farklı bir bilgisayardan uyumlu sürücüyü indirerek harici bir depolama aygıtına yedekleyebilir ve kendi bilgisayarınıza yükleyerek gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca, Ethernet kablosu yardımı ile de internete erişebilirsiniz.

3)
Windows Gezgini'nden C:/Windows klasörüne geçin ve Araçlar / Klasör Seçenekleri'nden Görünüm sekmesini, akabinde Gizli dosya ve klasörleri göster'i işaretleyin. Önce Uygula'ya ardından Tamam'a tıklayın.

Artık görünür hale gelen "Inf" klasörüne girerek "Infcache.1" dosyasına ulaşabilirsiniz. Bu dosyayı silin ve Geri dönüşüm Kutusu'nu boşalttıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Sürücüyü yeniden yükleyin ve cihazı bilgisayara bağlayın. "Donanım ekle" sihirbazı yeni bileşeni tanıyacak ve uygun sürücüleri seçmenizi isteyecek. Kaynak olarak "C:Windows\Inf" klasörünü girin. Kısa bir süre sonra yeni donanımın başarıyla kurulduğuna dair mesaj, görev çubuğu üzerinde açılan bir pencere aracılığıyla size bildirilecektir.
Görevdeyim eve geçer geçmez şu gizli klasör kısmını yapacağım teşekkürler

Şu anda çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.