Toshiba Satellite L50'de USB'ler çalışmıyor

senewa

Uzman
Yer
Gaziantep
Cihaz
Asus Zenfone 2 ZE551ML
Olumlu veya olumsuz sonucu buradan bize bildir. Ona göre duruma bakalım.

Ephesus

Üye
Cihaz
Sony G8141
Birebir aynı cihaza sahibim. USB 3.0 slotları bu serilerde kronik problem. Daha doğrusu Toshiba'nın problemi. Aynı sorunu Win10'a yükselttikten bir süre sonra yaşadım. Sonra farkettim ki intel'in o dönemde verdiği USB 3.0 sürücü güncellemesi problemli. İşletim sistemi dahil her şey güncel ve orjinal olmasına rağmen 3.0 slotuna 3.0 cihaz taktığım zaman aynı sorunu yaşıyordum. Bir süre sonra Windows konuyla ilgili çeşitli güncellemeler yayınladı ve bir süre sonra sorun kendiliğinden düzeldi. Bu güncellemeleri Win 8.1 için de yayınladı mı bilmiyorum ama cihaz Win10 ile 8.1'den çok daha iyi çalışıyor. Kesinlikle Win10 upgrade ve windows defender dahil tam güncelleme tavsiye ederim. Ne kadar antivirüs programın varsa hepsini de kaldırmanı öneririm. Zira sistemi tökezletmekten başka hiç bir işe yaramıyorlar. Windows Defender hepsinden başarılı.

Mr.Acar

Üye
Cihaz
Samsun Galaxy C9 Pro
Birebir aynı cihaza sahibim. USB 3.0 slotları bu serilerde kronik problem. Daha doğrusu Toshiba'nın problemi. Aynı sorunu Win10'a yükselttikten bir süre sonra yaşadım. Sonra farkettim ki intel'in o dönemde verdiği USB 3.0 sürücü güncellemesi problemli. İşletim sistemi dahil her şey güncel ve orjinal olmasına rağmen 3.0 slotuna 3.0 cihaz taktığım zaman aynı sorunu yaşıyordum. Bir süre sonra Windows konuyla ilgili çeşitli güncellemeler yayınladı ve bir süre sonra sorun kendiliğinden düzeldi. Bu güncellemeleri Win 8.1 için de yayınladı mı bilmiyorum ama cihaz Win10 ile 8.1'den çok daha iyi çalışıyor. Kesinlikle Win10 upgrade ve windows defender dahil tam güncelleme tavsiye ederim. Ne kadar antivirüs programın varsa hepsini de kaldırmanı öneririm. Zira sistemi tökezletmekten başka hiç bir işe yaramıyorlar. Windows Defender hepsinden başarılı.
Eyvallah bilgi için teşekkür ederim ilk fırsatta win10 upgrade edeceğim ve sonucu mutlaka buraya yazacağım.

Ephesus

Üye
Cihaz
Sony G8141
Eyvallah bilgi için teşekkür ederim ilk fırsatta win10 upgrade edeceğim ve sonucu mutlaka buraya yazacağım.
Sistemi orjinal seçiniz ya da windows üzerinden hala ücretsiz güncelleme uyarısı alıyorsanız kesinlikle uygulayınız. Ben teşekkür ederim.

Mr.Acar

Üye
Cihaz
Samsun Galaxy C9 Pro
Merhaba öncelikle herkese iyi akşamlar iyi forumlar yardımcı olan herkese teşekkür ederim sorunu windows yükseltmesi yaparak hallettim ama ondan öncesi için şu bilgiyi vermek isterim eminim bu sorunu yaşayan bir çok kişiye faydası olacaktır şimdi olurda benim gibi windows sürümünüzü yükseltmeye zamanınız olmadı veya şuan için belge program vs için yapmak istemediniz geçici çözümü şu : laptopu ilk açtınız fare hala çalışmıyor aygıt yöneticisin de hala usb x hci çalışmıyor diye sarı ünlem duruyor ilk yapacağınız çift tıklayıp aygıtı devre dışı bırakıcan sonra yukarda sayfayı yenile gibi bişey var sorunlu aygıtları tarama ona tıklıyorsun sonra devre dışı bıraktığın aygıtı tekrar aktif ediyorsun bazılarında düzelme oluyormuş benim gibi hala düzelme olmadıysa bu işlemlerde sonra bilgisayarı kapatma yerinde kapat deil oturumu kapat diyorsun ve oturumdan çıkıyorsun daha sonra laptopun kapağını kapatıyorsun laptop uyku moduna geçiyor uyku moduna geçtikten bi 5 saniye sonra kapağı tekrar açıyorsun ve yine aygıt yöneticisin de hata olan usb seçeneğini tekar devre dışı bırakıp tarama yaptıktan sonra tekrar aktif ediyorsun bu defa usb x hci fare aygıtı çalışıyor böylede idareten kullanıyorsun bunu kendim defalarca başka yöntemleri deneye deneye buldum umarım sizinde işinize yarar.
Teşekkürler iyi forumlar.

Şu anda çevrimiçi