REKLAMLAR
REKLAMLAR

Üniversite Tercihi Yaptınız Mı?

Yer
İstanbul
TM-3 puanım 392,89*** civarıydı 20 tane hukuk, 2 pdr 1 tane de sınıf öğretmenliği yazdım, şans bu ya 23. tercihten sınıf öğretmenliği tuttu. Bir sonraki sene %50 ek puanla hukuk zorlıycam oldu oldu, olmadı ikinci sene kesin bir hukuk fakültesine atarım kendimi.
Üniversite tercihi yapan çoğu kişiden geçiş yapacağım cümlesini duyuyorum ancak kazın ayağı malesef o şekilde işlemiyor. Ders ve bölüm denklikleri olmayabiliyor veya sizin başvurduğunuz sene sizden daha başarılı kişiler de başvurmuş oluyor, haliyle olduğunuz yerde kalıyorsunuz. Size tavsiyem böyle bir karar vermektense aldığınız 392 puanın üzerine 20 puan daha katıp hukuğa doğrudan yerleşmek için çabalamak. Ayrıca özel üniversite düşündünüz mü bilmiyorum ancak burs olanaklarını da araştırın derim. Belki onlara geçiş yapmanız daha kolay olur. Kültür Üniversitesi bu konuda en iyilerden birisi mesela..

REKLAMLAR

Feltzschi

Üye
Yer
Sakarya
Emin olun ben o tecrübelediğiniz arkadaşlara benzemiyorum, yapacağım diyorsam o olacak gerçekten bu işin ikinci bir seçeneği yok, özel düşündüm ama ailem düşünmedi.

Cihaz
Samsung Galaxy Note 4
Merhaba, bu sene ilk defa YGS ve LYS sınavına girip de tercih yapan arkadaşlarımız var mı?
Nereleri yazdınız? Öğrenciyken özel bir üniversitede eğitim danışmanlığı yapmıştım kısa bir dönem. Aklınıza takılan soru varsa yardımcı olabilirim

İnşaat bizim ülkemizde kolay kolay ölecek bir sektör değil.

REKLAMLAR

REKLAMLAR

REKLAMLAR

REKLAMLAR

Şu anda çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.