Advertisement

Üniversite tercihi yaptınız mı?

Katılım
4 Ağu 2016
Mesajlar
95
Tepki puanı
21
Yer
İstanbul
TM-3 puanım 392,89*** civarıydı 20 tane hukuk, 2 pdr 1 tane de sınıf öğretmenliği yazdım, şans bu ya 23. tercihten sınıf öğretmenliği tuttu. Bir sonraki sene %50 ek puanla hukuk zorlıycam oldu oldu, olmadı ikinci sene kesin bir hukuk fakültesine atarım kendimi.

Üniversite tercihi yapan çoğu kişiden geçiş yapacağım cümlesini duyuyorum ancak kazın ayağı malesef o şekilde işlemiyor. Ders ve bölüm denklikleri olmayabiliyor veya sizin başvurduğunuz sene sizden daha başarılı kişiler de başvurmuş oluyor, haliyle olduğunuz yerde kalıyorsunuz. Size tavsiyem böyle bir karar vermektense aldığınız 392 puanın üzerine 20 puan daha katıp hukuğa doğrudan yerleşmek için çabalamak. Ayrıca özel üniversite düşündünüz mü bilmiyorum ancak burs olanaklarını da araştırın derim. Belki onlara geçiş yapmanız daha kolay olur. Kültür Üniversitesi bu konuda en iyilerden birisi mesela..
 

Feltzschi

Üye
Katılım
12 Ağu 2016
Mesajlar
8
Tepki puanı
0
Yer
Sakarya
Emin olun ben o tecrübelediğiniz arkadaşlara benzemiyorum, yapacağım diyorsam o olacak gerçekten bu işin ikinci bir seçeneği yok, özel düşündüm ama ailem düşünmedi.
 
Katılım
30 Kas 2019
Mesajlar
9
Tepki puanı
0
Cihaz
Samsung Galaxy Note 4Şu anda çevrimiçi

Üst