Advertisement

Üsküp'te nerede ne yenir?

cihancesur

Üye
Katılım
3 Haz 2018
Mesajlar
1
Tepki puanı
0
Cihaz
Samsung Galaxy S7 Edge
Üsküp'teki yemekler veganlar için en iyisi değildi ve biz çoğunlukla kendimiz için pişirmeye karar verdiğimiz Airbnb daireleri vardı. Ne süre biz dışarı girişim yaptım, hakkaten iyi yerlerde birkaç yedik.

Vegetarian-at-Skopski-Merak-Skopje-Macedonia-Charlie-on-Travel.jpg

Сурово & вкусно
Üsküp'te bir tek vegan olan tek yer, bir vegan ve pişmeden yiyecek servisi olan Сурово & вкусно idi. Kafenin aslına bakarsak üstümüzde bulunduğunun farkına varamadan ilkin haritadaki tam yerinde bir süre aradık - dükkanların açık bir bloğunun ikinci katında.
Sonunda yakalandık, üst kata çıktık ve heyecanla çörekleri (kafenin logosu) izledik. Biz bazı leziz nefis nohut köftesi ve salata ve balkonda bir ham limon kek yedik, fakat yerliler bir çok eve almak için yiyecek kapmak için geldiğini fark etti. Öğle yemeğimizin toplam maliyeti 540 denar (6.80 £).

2a1+Skopje.JPG


Vegan seçenekleri ile serin kafeler için uyanıkken, Squeeze Me ile karşılaştık. Bilhassa bir smoothie bar, fakat menüde bazı salatalar ve sandviçler var. Biz iki humus ve domates kepekli tost sandviç ve bir yabanmersini, muz ve tarih güler yüzlü aşağı chowed. Toplam maliyet 390 denar (4,93 TL). Oldukça başarıya ulaşmış bir öğle yemeği zamanı!

destan.jpg

Destan
Üsküp'teki ikinci gecemizde, plansız bir halde dışarı çıktık. Vejetaryenler (ve o zamanlar, veganlar) olarak bu, yeni bir şehirde yapmak için oldukça riskli bir şey, fakat biz onu yürekli benzer biçimde hissettik. Kasabadaki en iyi kebap evlerinden biri olarak malum Destan'a gittik. Biliyorum, bir kebap evinde veganlar - bizlere gülme!
Şey, biz asla kebap yemeyi planlamıyorduk, fakat pencereden geleneksel bir Makedon beyaz fasulye güveci olan leziz ve fırında pişirilmiş tavce gravesi gördükten sonrasında Destan'a gittik. Biz hakkaten iyi chewy beyaz pide, ufak bir ajvar (kırmızı biber relish) ve bazı turşu ve kırmızı şarap ile yıkadı yedik. Bizim yiyecek maliyeti 590 denar (£ 670) oldu.
Luke ve Charlie Makedonya’da vegan’a gezi ediyor.

148823666483065.jpg

Eski Ev Restoranı
Üsküp'teki geleneksel Makedon restoranlarının avlanmasında Eski Ev Restaurant'ı bulduk. Görünüşe bakılırsa ev, Makedonya 'nın en eski geleneksel evi. Bina, daha azca 'eski' seyir ve beklediğimizden birazcık daha yüksek sonu olsa güzel.
Sebze güveç ve tavce gravür de dahil olmak suretiyle, menüsünde vejeteryan ve vejetaryen seçeneklerin bir sürü bulmak için mutluyuz. Bir başlangıç, iki şebeke, ekmek ve iki içecek bizi 1100 denar (14 £) olarak belirledi.

filename-gal01-jpg-thumbnail0.jpg

Skopski Merak
Başka bir geleneksel Makedon restoranı olan Skopski Merak, TripAdvisor’da TripAdvisor’da asla denemediğimiz mükemmel yorumlar yapmış oldu. Yedi gün içi gece için şaşırtıcı bir halde uğultu ve garson, süper dostu ve tüm vejetaryen seçenekleri imlemek için kendi yolumdan gittim.
Buradaki en mühim şey, pavijelik, geleneksel Makedon usulü pizzaların yapıldığı restoranın pizza fırınıydı. Ikimiz de büyük bir karışık salata, ızgara sebzeler ve üç geleneksel Makedon dips plaka sipariş etti. Akşam yemeği bizlere toplam 1000 Dinar (60TL).
Kaynak: www.cesurgezgin.com
 Şu anda çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.
Üst