Advertisement

WhatsApp Yazı Karakteri Değiştirme

BurakUtas

Üye
Katılım
10 Ağu 2016
Mesajlar
274
Tepki puanı
40
WhatsApp, arkadaş ve ailenizle mesajlaşabilmeniz veya onları arayabilmeniz için telefonunuzun İnternet bağlantısını kullanarak iletişim kurmanızı sağlar. Yüklenme sayısı milyarlara ulaşan ve sizlerin de bilip kullandığı WhatsApp uygulamasının bilmediğiniz bir özelliğinden bahsedeceğim. Artık WhatsApp sohbet sayfamızdan arkadaşlarımıza, sevdiklerimize 3 farklı karakterde yazı tipiyle mesaj gönderebileceğiz. WhatsApp Yazı Karakteri Değiştirme işlemini çok basit bir yönergeyle siz de yapabilirsiniz. Haydi nasıl oluyormuş öğrenelim!

WhatsApp Yazı Karakteri Değiştirme işleminde sadece 3 farklı karakterden faydalanabileceğiz.

KALIN
İTALİK
̶Ü̶S̶T̶Ü̶ ̶Ç̶İ̶Z̶İ̶L̶İ̶

Bu 3 karakteri kullanmanız için sadece şu işlemleri uygulayalım.

KALIN yazabilmemiz için WhatsApp sohbet ekranında mesajı yazdığımız bölüme *(yıldız) yazarak ardından yıldıza bitişik şekilde cümlemizi yazıp tekrar bitişik şekilde * ile kapatıyoruz.

İTALİK yazabilmemiz için WhatsApp sohbet ekranında mesajı yazdığımız bölüme _(alt tire) yazarak ardından alt tireye bitişik şekilde cümlemizi yazıp tekrar bitişik şekilde _ ile kapatıyoruz.

̶Ü̶S̶T̶Ü̶ ̶Ç̶İ̶Z̶İ̶L̶İ̶ yazabilmemiz için WhatsApp sohbet ekranında mesajı yazdığımız bölüme ~(yaklaşık işareti) yazarak ardından yaklaşık işaretine bitişik şekilde cümlemizi yazıp tekrar bitişik şekilde ~ ile kapatıyoruz.

WhatsApp Yazı Karakteri Değiştirme işlemlerimiz sadece bu kadar. Şimdi sizde arkadaşlarınıza değişik yazı karakterleriyle mesaj atıp onları şaşırtabilirsiniz.

WhatsApp Yazı Karakteri Değiştirme işlemi hakkında sorularınız varsa bana buradan ulaşabilirsiniz.Ekran Alıntısı.PNG
 
Şu anda çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.
Üst