Advertisement

Xiaomi Mi 5 kullanıcı inceleme

Telefon alırken önceliğiniz Fiyat/performans mı yoksa Marka/Fiyat mı?

• Kullanılan toplam oy
    6

Kayfeciiii

Üye
5s kameraları 4mp ve 12mp çok düşük değil mi (herşey mp değil ama önemli değil mi)

mtonan

Üye
zenfone 3 hiç kullanmadım o yüzden kamera karşılaştırması yapamam ama işlemcileri arası uçurum olduğu kesin, birisi alt segment 625 diğeri en üst düzey 820 üst kısma fotoğraf karşılaştırması amacı ile kaliteli sayılabilecek bi kompakt makina ile karşılaştırmalı fotoğraf ekledim ordan kaliteyi görebilirsiniz.Ayrıca megapikesl kesinlikle hiç bir şekilde karşılaştırma kriteri olmamalı, megapixelin değerini baskı zamanında görürsünüz sadece, yoksa telefonda ya da sosyal medyada kullanacaksanız mühim olan sensörün içindeki pixel boyutudur. Mİ5s deki 12 mp kamera, Mi5 deki kameraya her türlü vurur diye düşünüyorum.

telefonkurdu

Yönetici
Yer
İzmir
Cihaz
General Mobile GM 8 - General Mobile GM 9 PRO
Ama şöyle bir durum var asus zenfone 3 te daha fazla kamera özelliği var ikisininde arkası 16 mp , işlemciye gelinceye adamlar bilerek yapmışlar hızda bir kesinti yok donma da yok sadece batarya ömrü için 625 koymuşlar

Screenshot_20170528-172506.png

Son düzenleme:

mtonan

Üye
telefonkurdu, daha çok özellik demişsin ama senin orda görmen gereken IMX298, yani iki telefonun içindeki sensör SONY yapımı ve aynı sensör, sayende öğrenmiş oldum :) diğer özellikler büyük oranda aynı, ASUS'da ek olarak lazer ve renk düzeltme sensörü varmış onun dışında diğer her şeyi aynıdır diye düşünüyorum, zira 32 saniye shutter süresi diye ASUS yazmış ama mi5 de 32 saniye. Oraya yazmamış olmaları özelliği olmadığı anlamına gelmiyor yani ve bunlar yazılımsal şeyler, telefonun içinde gömülü olarak gelmese de ek programla elde edebileceğin şeyler yani, bi program yüklersin 64 saniye shutter süresine çıkarırsın mesela ama sensörü değiştiremezsin ya da sonradan İOS (görüntü sabitleme) ekleyemezsin telefona.

En üste fotoğraf eklenebilse telefonun son güncellemeden sonra batarya süresini de test ettim, en üste koyamıyorum malesef ama 17 saat 23 dakika kullanım, 4 saat ekran süresi veriyor şu an telefon ve kalan batarya %7.

telefonkurdu

Yönetici
Yer
İzmir
Cihaz
General Mobile GM 8 - General Mobile GM 9 PRO
Sonuç olarak sence hangi telefonu tercih edeceklerdir ? Xiaomi'nin yanında ne yazıyor : İthalatçı Garantili ama asusta öyle değil Asus Türkiye Garantisi ve bu yüzden garantiden hangi telefon önce gelir ? Biri nereye gidiyor öbürü nereye yani bu zaman zarfında can sıkıntısı yaşanmaz mı ?;)

mtonan

Üye
Yani bu kişiden kişiye değişir, ben hepsiburadadan onların verdiği garanti ile aldım uzun zamandır kullanıyorum ve hiç bir sıkıntı çekmedim. Elektronik biraz şans işi, eşimin kardeşi lg g2 almıştı 1 sene boyunca telefonu kullanamadı sözde LG türkiye garantisi. Kimse bunu al sıkıntı çekmezsin diyemez ama tabi insanın içi rahat ediyor resmi garanti ile alınan telefonlarda.

Ben gidipte alt segment bir telefona 1500 lira verip içim rahat etsin demek istemem onun yerinde denkleri 1500 lira olan bir telefonu 750 liraya alırım bozulursa gider bi tane daha alırım ki öyle de yaptım. Ben bu telefonu almaya karar verdiğimde HTC 10 2500 civarındaydı onun yerine 1200 liraya mi5 aldım, pişman mıyım, değilim tabiki. Hala paşa paşa kullanıyorum, kamerası kamera işlemcisi işlemci, performans olarak bu fiyatta rakibi yok, ayrıca bu kadar zamandır kullanıyorum bataryası hala sapasağlam. :)

Şu anda çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.