Advertisement

Xiaomi Mi 6 için ROM olarak hangisi?

aboylu

Üye
Merhabalar

Mi 6 cihazıma Flashboot ile global rom yükledim. çok aşırı bir sorun yok ama açmak istediğim uygulamaya bastığımda farklı bir uygulamayı açıyor. sağ en altta whatsap var onu açıyor. bunu çok sık yapmamakla birlikte cihazıma twrp ile global rom yüklemiş olsaydım daha iyi sonuçlar alır mıydım.? Saygılar

eozdil174

Üye
Yer
Kahramanmaraş
Eğer kurulumda bir hata olduğunu düşünüyorsan yeniden twrp üzerinden kurmanda fayda var. Ancak sorun o anda gerçekleşen yazılımsal veya donanımsal bir hata da olabilir. Mesela kendi LG G4 telefonumu orijinal olmayan bir şarj adaptörüne taktığımda dokunmatik tamamen işlevsiz kalıyor veya bastığım yer dışında birkaç farklı yere daha basılmış gibi algılıyor. Romu indirdiğin yerdeki kullanıcı yorumlarını inceleyip seninle aynı problemi yaşayan başka insanlar var mı bir bak derim. Belki çözümü de bulursun.

aboylu

Üye
Teşekkür ederim. Biraz araştırma yapayım çok sağol. trwp ile kurmak biraz zor gibi. onu bilmiyorum açıkçası

eozdil174

Üye
Yer
Kahramanmaraş
Şu sitede anlatmış pek de zor görünmedi açıkçası yine de bu işlemleri yaparken dikkatli olmanda fayda var.

http://akillitelefon.com/2017/05/23/xiaomi-mi-6-root-twrp-recovery-yuklemek/

Twrp üzerinden rom kurmak için de şu yolları izleyebilirsin;

Xiaomi Rom Kurulumu

1.Öncelikle cihazın wipelerini yapıp İndirdiğiniz Romu telefonun hafızasına atın
2. Telefonu Kapatın
3. Ses açma ve güç tuşu ile twrp recovery açın
5. Install kısmına girip telin hafızasına attığımız romu gösterip yüklüyoruz.

Telefonunuza fabrika çıkışlı yazılım kullanmaya özen gösteriniz. Diğer Rom'lar telefonunuzla uyumlu olmayabilir ve bu sebepten dolayı telefonunuzda beklenmedik sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

onurduran

Üye
Cihaz
iPhone 6s
global rom atmış yani çinden alıp globale çevirmiş anladığım kadarıyla

Şu anda çevrimiçi