Xiaomi Mi A1'de mobil veri kapalıyken TL gidiyor

akura

Üye
Katılım
24 Eyl 2017
Mesajlar
4
Cihaz
HTC One M9+
Konu başlığında bahsettiğim gibi mobil veri kesinlikle kapalı internet için evdeki wifiye bağlıyım. Telefonu 1 yıldır kullanıyorum bu sorun yaklaşık 5-6 aydır var operatöre göre bugün de kullanım olmuş diyor. Eminim yok çünkü kullamadım hattımda internet yüklü olmadığı için kapalıydı hatta bu yüzden hattıma bir iki ay hiç TL yüklemedim ayrıca operatörden hattı internete kapattırıyordum. neyse bu kullanımlar çok küçük boyutta yani kb şeklinde oluyor operatöre göre telefon kaynaklı olduğunu ısrarla söylüyorlar. Son olarak da telefonu sıfırlamamı söylediler onu da geçen Perşembe günü Ayarlar bölümünden Tüm verileri sil şeklinde yaptım. Hemen sonra kurduğum tüm uygulamaların arka plan verilerini tek tek kapattım. Zaten test için sadece bazı uygulamaları kurmuştum. Fakat bugün 299kblik kullanımdan saat 16.40 da yine TL gitti.

Sıfırlamadan bir süre önce My Data Manager uygulamasını kurup mobil veri aktivitesine bakmıştım orada Android OS'un mobil veri buttonum kapalı olduğu halde kb kullanımı yaptığını görmüştüm Bu Android OS'un altında bir ton şey çalışıyor artık hangisi buna neden oluyor bulamadım. Ekran görüntüleri de sıfırlama da maalesef gitmiş ekleyemedim.

Sonuç olarak bu durumun çözümünü bilen, rastlayan, neden olabileceğini bilen ya da önerileri olanlar yazarsa sevinirim.
**Telefonda root yok

Evobt yi teknik destek için aramıştım telefondaki bayan teknik servisi bağlamamak için elinden geleni yaptı siz bana söyleyin dedi teknik personel misiniz dedim hayır ama ben ileteceğim dedi telefona bağlamadan artık gidip sordu mu bilmiyorum bana telefonu göndermelisiniz dedi. Bilgi vererek belki uzaktan halledilebilecek yazılımsal bir şey ya da bir ayar yani böyle kolaycılığa kaçarak telefonu gönderin deyip bağlamamak ne demek bunların yaptığı hiç bir mantığa uygun değil.
 

Şu anda çevrimiçi