Ephesus kullanıcısının son içeriği

1. Ephesus

Bilgisayarda silinen dosyaları geri getirme

windows sürümünden bahsetmiyorum. Data Recovery programlarından bahsediyorum
  2. Ephesus

2000 TL'ye telefon tavsiyesi

İyi de bu teleonu ben 1700 liraya aldım :D Hangi pahalılıktan bahsediyoruz ? Bir huawei p serisi almaya kalksan bu telefondan 4 tane alacak para veriyorsunuz. Tekrar söyleyeyim. Z ve X düz serilerden bahsetmiyorum. Videoda da belirtilen "Premium" segmentten bahsediyoruz. XZ Premium.16:9 formatı...
  3. Ephesus

Android 9.0 yüklü Sony Xperia XZ Premium'a root atma

https://akillitelefon.com/2017/08/02/sony-xperia-xz-premium-root-twrp-recovery-yuklemek/
  4. Ephesus

Toshiba Satellite L50'de USB'ler çalışmıyor

Sistemi orjinal seçiniz ya da windows üzerinden hala ücretsiz güncelleme uyarısı alıyorsanız kesinlikle uygulayınız. Ben teşekkür ederim.
  5. Ephesus

Vestel Venus Z10 şarj sorunu

internetten sipariş etmeden önce uzman bir teknik servise götürüp cihazın arıza tespitini yaptırmanız daha faydalı olacaktır. Şarj soketinizde de ekstradan problem varsa -ki olabilir , yeni aldığınız bataryayı da haşat etmesi kaçınılmaz olur. Ben teşekkür ederim.
  6. Ephesus

4K oyun tavsiyesi

3840x2160 ekran paneline sahip 3 telefon var ve 3'ü de Sony Z5 ,XZ ve XZ2 serilerinin sadece Premium modellerinde var. CSR2 bu konuda başarılı. Benzer tip oyunlar arıyorum. Seçenekler için teşekkür ederim.
  7. Ephesus

geçmiş olsun. ben orjinal lisanslı windows kullanıcısıyım. X bir siteden indirilmiş imaj dosyalarını kimseye tavsiye etmiyorum. Bilinmeyen kaynaklardan alınan imaj dosyaları işlenmiş .dll dosyalarına sahip olduğu için açıkları çok fazla oluyor ve ne kadar verimli çalışıyor gözüksede bir yerden...
  8. Ephesus

2000 TL'ye telefon tavsiyesi

yanlış bilgi. Sony'nin karakteri asla değişmez ki üreticileri bile bunu belirtti. Sony kullanıcıları gayet memnun. 4K çok başarılı. Ekranın pili sömürdüğü de tamamen şehir efsanesi. XZ Premium'dan bahsediyoruz. Diğer Z ve X / XZ serileri ile değil. Çentikleri veya gövde panelini takıntı haline...
  9. Ephesus

Vestel Venus Z10 şarj sorunu

batarya değişiminden sonra büyük ihtimal sorun çözülecektir.
  10. Ephesus

Kayıtlı Wi-Fi şifresini öğrenme

Eğer unuttuğunuz şifreye ait olan wifi modemine sahipseniz veya yakınındaysanız, ağı unut dedikten sonra WPS ile tekrar şifresiz giriş yapabilirsiniz. WPS ile bağlanılan modemler için wifi şifresi değişse dahi tekrar bağlantı onayı gerekmez. Fakat aksi durum söz konusu ise öncelikle cihazda Root...
  11. Ephesus

Bilgisayarı açınca evdeki telefonların interneti yavaşlıyor

Cat yani ethernet kablolu bağlantı, modemler üzerinde varsayılan birincil bağlantıdır ve bağlantı hızı neyse onu direk olarak iletir. Kablosuz bağlantı ise ikincil bağlantı olduğundan sinyalde yavaşlama gayet normaldir. Eğer modeminiz destekliyorsa QOS Paket ayarlarından mac adreslerinizi modem...
  12. Ephesus

keşke diske müdahale etmeseydiniz. Bu gibi çöken disklerin çoğu RAW formatına dönüşürler ve müdahale edilmeden içindekini görüp almak çocuk oyuncağıdır. Fakat multi partition'dan single partition'a dönüp üzerine veri yazılan disklerden veri alabilmek zorlaşıyor. Çözümü ise kendi bilgisayarınızda...
  13. Ephesus

Bilgisayarın kulaklık girişinde jak kırıldı

Eğer daha önce laptop açmadıysanız açmayın fakat elimden gelir parçalamadan toplarım derseniz açtıktan sonra slotun arkasındaki boşluktan bir iğne veya benzeri bir materyalle parçayı dışarıya ittirin. kendiliğinden fırlayacaktır. Yapamam derseniz teknik servise başvurun.
  14. Ephesus

Dizüstü bilgisayar için RAM markası önerisi

3 marka da başarılı. Fakat marka seçiminden sonra dikkat etmeniz gereken konu, frekans konusu. Anakartın ram slotunda maksimum hangi frekansı desteklediği ve bu frekansların işlemci ve northbridge ile uyumu, kaç gb desteklediği ve dual ddr seçeneğinin olması önemli. çünkü laptoplarda manuel...
  15. Ephesus

Toshiba Satellite L50'de USB'ler çalışmıyor

Birebir aynı cihaza sahibim. USB 3.0 slotları bu serilerde kronik problem. Daha doğrusu Toshiba'nın problemi. Aynı sorunu Win10'a yükselttikten bir süre sonra yaşadım. Sonra farkettim ki intel'in o dönemde verdiği USB 3.0 sürücü güncellemesi problemli. İşletim sistemi dahil her şey güncel ve...