La méthode d'enquête IMEI la plus simple

En kolay IMEI sorgulama yöntemi yazımızla karşınızdayız. Bu yazıda elbette telefonun IMEI numéroté nedir, nasıl öğrenilir değineceğiz ancak IMEI numéroté günlük hayatımızda artık çok daha fazla yer işgal ediyor. Özellikle ülkemizde bazı telefon modellerinin çok yüksek fiyatlı olması ve yourt dışından telefon getirenler için IMEI konusu oldukça hassas. Biz öncelikle IMEI nedir ve ne anlama gelir, bir telefonda kaç tane IMEI bulunur gibi soruların cevabını vererek konuya başlayalım.

Numéro IMEI kaç hanelidir? Numéro IMEI 15 farklı oluşur ve benzersizdir. Son cep telefonunda en az bir tane IMEI numarası bulunur ve desteklediği SIM sayısına göre değişir. Çift SIM'lı bir telefonda doğal olarak iki tane IMEI numéro bulunur. Tüm cep telefonlarında *#06# tuşlaması yapılarak IMEI numarasının öğrenilmesi mümkündür. IMEI numarasını öğrenerek kolay şekilde sorgulama yapabilirsiniz. Tabii bazen IMEI numaralarının öğrenilmesi güç olabiliyor. Çift SIM'li bir telefonda SIM1 IMEI numérasi öğrenme ve SIM2 IMEI numérasi öğrenme cihaz menülerinden yapılabiliyor.

Sıkça kullanılan telefonlarda özellikle eSIM kullanımının artmasıyla birlikte iPhone'da IMEI numarası nasıl anlaşılır sorusu çok duyulmaya baslandı. Özellikle fiziksel SIM ve eSIM IMEI numaralarını kutuya bakarak ayırt etme şansı yok. *#06# de bunun için yeterli değil.

Enquête IMEI sur l'administration en ligne

Surtout ceux qui apportent des téléphones de l'étranger utilisent beaucoup le service de demande de renseignements IMEI d'E-Government. Vous pouvez accéder à ce service fourni par l'Autorité des technologies de l'information et des communications via le lien ci-dessous.

Lien de requête IMEI

IMEI sorgulama kısmında karşınıza şu seçenekler çıkabilir :

Vous etes peut etre intéressé:  Méthode de téléchargement de vidéos Facebook (la plus rapide)

IMEI enregistré via l'importation: İthalat yolu ile kaydedilen IMEI nedir, ne anlama gelir aslında bu sorunun cevabı basit. Türkiye'ye resmi olarak getirilmiş sa telefonda IMEI sorgulaması sonrasında bu cevabın alınması gerekir. Taille resmi olarak satılan bir cihazda farklı bir ekran geliyorsa çeşitli yollarla hakkınızı aramanız gerekir.

AUCUN ENREGISTREMENT TROUVÉ: Cihazın IMEI kaydı yoktur. Yourte dışından kaçak yollarla gelmiş olabilir. SIM karta takılacak bir hat en fazla 120 gün çalışabilecektir ve sonrasında kayıt yapılmadığı sürece cihazın hat özelliği kapanacaktır. Kullanıma kapalı olan cihazlar da sorgulamada bu şekilde çıkmaktadır.

IMEI NUMARASI KAYITLI | Yolcu beraberi kaydedilen cihaz : Bu ekran bir döneme kadar IMEI'si kaydedilen cihazlar için gösteriliyordu. Bir süredir cihazların IMEI numarasını kaydeden kişilerin hattıyla kullanılma zorunluluğu var. Yani sorgulama sonucu gelen bu ekran günümüzde eski telefonlar için geçerlidir.

Il a été détecté que ce numéro IMEI a été copié sur d'autres appareils.: Eğer bu ekranla karşılaşıyorsanız ve IMEI'nin gerçek sahibi sizseniz ithalatçı firmaya ulaşarak başvuru yapmanız gerekmektedir. Cihazınız kullanıma kapatılabilir ve cihazınızın belirtildiği hat dışında baska bir hatla çalışmaması üzerine tanımlama yapılması gerekir. Yani IMEI numarası kopyalanmış cihazları kullanabilir miyim sorusunun cevabı, sahibi sizseniz evet şeklindedir.

La méthode d'enquête IMEI la plus simple
E-Government est la méthode de requête IMEI la plus simple

IMEI NUMARASI KAYITLI (01/01/202x tarihine kadar ********** TC kimlik numaralı kişi adına kayıtlı hatlarla kullanımı kısıtlanmıştır | Yolcu beraberi kaydedilen cihaz : Yeni yasalarla birlikte kişilerin IMEI kaydetme zamanı üç takvim yılı ile sınırlandırılmıştır. Numéro IMEI günümüzde yeni kaydedilen bir yourte dışı cihaz E-Devlet IMEI sorgulaması yapıldığında bu şekilde bir sonuç görecektir. Bu cihaz da sadece belirtilen tarihe kadar bu TC kimlik numaralı kişi tarafından kullanılabilecektir.

En kolay IMEI sorgulama yöntemi E-Devlet üzerinden gerçekleşmektedir. Farklı internet siteleri sizden IMEI bilgisini alabilir ve kötü amaçla kullanabilir. Tarayıcınızın adres çubuğunda turkiye.gov.tr ​​görmeden IMEI bilginizi hiçbir siteye girmeyin.

Vous etes peut etre intéressé:  Téléphone infecté par un virus ! Supprimer le virus du téléphone

eSIM et Fiziksel SIM IMEI Öğrenme

Biraz önce de bahsettiğimiz gibi fiziksel SIM et eSIM hangi IMEI numéralarina sahip ve bu nasıl öğrenilir konusu biraz karışık. Eğer ABD üzerinden çift elektronik SIM veya Çin'den çift fiziksel SIM bir cihaz alıyorsanız bu bilgi pek tabi gereksiz ancak biri eSIM, biri fiziksel SIM bir telefonunuz varsa E-Devlet IMEI kaydı ekranı doldurulurken sıkğntrsı sıkğnts.

La méthode d'enquête IMEI la plus simple
eSIM (SIM électronique), Apprentissage et interrogation de la carte SIM physique IMEI

Les numéros eSIM IMEI öğrenme veya fiziksel SIM IMEI numéros öğrenme çoğu zaman kutu üzerinden mümkün değildir ve cihazın açılarak Ayarlar menüsüne girilmesi şarttır. IMEI kayıt işleminde hata yapıldığında düzeltilmesi mümkün olmadığı için bu konuda hassas şekilde ilerlenmesi gerekmektedir. Örneğin bir iPhone kullanıcısıysanız Ayarlar > Genel > Hakkında ekranına gidip aşağı inin eSIM, IMEI, ICCID numéralınızı kolaylıkla öğrenin.

Qu'est-ce que la correspondance IMEI du gouvernement électronique ?

Klonlanan bir IMEI numarasının gerçek sahibi tarafından kullanılmasını sağlayan bu sistem, aynı zamanda yourte dışından telefon getirerek kullanmak isteyen kişiler için de gerekli bir adımdır. Yine bir BTK hizmeti olan bu servise aşağıdaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Lien de correspondance IMEI du téléphone

Bu ekranda adınıza kayıtlı olan hatlar ve pasaportunuza kaydettirdiğiniz veya telefonuzun ithalatçısı yoluyla size ait olduğunu ispatladığınız IMEI'ler görünecektir. IMEI karşısında yer alan Chapeau Eşleştir tuşuna basarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bunu yaptığınızda bir süre sonra pasaporta işli telefonda hat çalışmıyor, şebeke gelmiyor, hat çekmiyor, sinyal yok gibi sorunlar aşılacaktır. Ayrıca klonlanmış ama orijinali sizde olan IMEI numaralı telefonu kullanmaya başlayabilirsiniz. Klonlu olan IMEI'ye sahip cihazların tümü hat kullanımına kapanacaktır. E-Devlet IMEI eşleştirme dediğimiz işlem de kısada bu şekildedir.

Vous etes peut etre intéressé:  Télécharger Instagram Story - 2023 Dernière méthode

eSIM - Différence SIM physique

Yazımızın sonuna gelirken eSIM ve fiziksel SIM arasındaki farka da değinelim. Malum son zamanlarda SIM kartız iPhone, SIM kartız telefon modelleri veya eSIM'li telefonlar gibi birçok konular görebiliyoruz. Burada fiziksel SIM, bildiğimiz çipli SIM karttır. Micro oldu, Mini oldu, Nano oldu et kaybolup gitti. Artık geleceğin teknolojisi eSIM ve bir QR kod veya barkod okutturularak telefona tanımlanabiliyor. eSIM başta E-Devlet olmak üzere Elektronik SIM anlamına da gelir ve bu şekilde de sıkça görülebilmektedir. eSIM'li telefonlarda SIM kart tanımlaması için operatörün verdiği kartı kamerayla okutmak ve seçenekleri kabul etmek yeterli olmaktadır.

La méthode d'enquête IMEI la plus simple
Vous pouvez utiliser votre téléphone mobile pour la méthode de requête IMEI la plus simple.

En kolay IMEI sorgulama yöntemi ve IMEI'ler hakkında merak edilen birçok konuya yer verdik. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

eSIM ne s'active pas - Ne s'active pas Pourquoi ?

L'eSIM a besoin d'une connexion Internet pour être activée. On pense généralement que le téléphone commencera à tracer la ligne avec la numérisation du code QR, mais une connexion Internet est requise ici. Cela doit également être fourni via Wi-Fi. La plupart des utilisateurs qui ont des problèmes d'activation eSIM le découvrent plus tard.

Une eSIM supprimée ou retirée peut-elle être réactivée ?

Une eSIM vérifiée qui est transférée sur le téléphone en scannant son code-barres ne peut pas être réactivée si elle est supprimée. Le seul moyen est d'obtenir une carte SIM de remplacement eSIM auprès de votre opérateur, qui est payante.

Le transfert eSIM entre deux téléphones est-il possible ?

Il est techniquement possible de transférer une eSIM entre deux téléphones, mais de nos jours, les opérateurs peuvent souvent empêcher l'utilisation de cette fonctionnalité pour la vente d'une nouvelle SIM de rechange.

Qu'est-ce que le numéro de service client IMEI ?

Çalıntı IMEI, copya IMEI, IMEI pasaport kaydı ve diğer IMEI ile ilgili tüm sorularınız için IMEI müşteri hizmetleri olarak hizmet veren Tüketici İletişim Merkezi – 120 numéros de téléphone numarasını arayabilirsiniz.

Tu pourrais aussi aimer