Téléphone intelligent

Suppression d'un compte Instagram - Réel 2023

Günün birinde Instagram hesap silme ihtiyacınız herhangi bir nedenle ortaya çıkabilir. Çevrimiçi sosyal medya platformlarından uzaklaşmayı isteyebilirsiniz veya daha sosyal bir hayat için kullanacağınız sosyal medya platformlarını sınırlayabilirsiniz. Temelde Instagram hesap silme işlemleri mantık olarak çok da değişikliğe uğramıyor ancak uzun zamandır böyle bir şey yapmadıysanız çeşitli arayüz güncellemeleri sebebiyle nasıl yapılması gerektiğinita gerektiğin hat ırlamsır Çok zor bir işlemden bahsetmiyoruz ; birkaç basit adımla beraber artık Instagram hesap silme kalıcı olarak gerçekleştirilebilir.

Lien de suppression de compte Instagram

Vous pouvez suivre deux méthodes pour la suppression permanente du compte Instagram. La méthode la plus simple consiste à utiliser le lien de suppression de compte Instagram. Cliquez sur le lien ci-dessous pour cela.

Lien de suppression de compte Instagram

Hesap silme Instagram hesabınızı kalıcı silme yalnızca bir tarayıcı kullanarak gerçekleşebilir, ancak bunu hem telefonda hem de masaüstü tarayıcılarda yapabilirsiniz. Instagram'ı tamamen kapatma öncesinde, hesabınız 30 gün boyunca geçici olarak görünmez olacaktır. Bu nedenle, fikrinizi değiştirirseniz hesabınızı eski haline getirebilirsiniz.

Suppression définitive du compte Instagram
Méthode de suppression de compte Instagram

Ici, on vous demande la raison de la suppression du compte Instagram et vous êtes invité à choisir l'une des options. En effet, cette zone vise à vous empêcher de fermer votre compte Instagram. Des liens vous sont fournis pour contacter Instagram si vous avez un problème de confidentialité. Même dans l'option "Prend beaucoup de temps", on vous propose en fait une méthode pour supprimer l'application Instagram de l'écran du téléphone, et en bas pour fermer votre compte. "kullanıcı adınız'i sil" seçeneği ile ilerlemeniz gerekli. Diğer türlü bir hesap dondurma işlemi yapmış olacaksınız veya Instagram'ınızı sadece cihazınızdan kaldırmış olacaksınız. Bazı bildirimler veya içerikler yine e-posta olarak size ulaşmaya devam edebilir; arayan kişiler sizi Instagram'da bulabilir.

Sauvegarde des données avant de supprimer le compte Instagram
supprimer le téléchargement des données du compte Instagram

Instagram Hesabi Verileri Yedekleme

Si les photos et vidéos que vous avez partagées jusqu'à présent sont importantes pour vous, avant de supprimer votre compte Instagram. Grâce à la sauvegarde de photos Instagram et à la sauvegarde de vidéos veri yedekleme yapabileceğinizi belirtelim. Bir diğer konu da bahsettiğimiz tüm işlemlerin hem bilgisayardan, hem de telefondan yapılabiliyor olması. Telefondan Instagram hesap silme işlemi birçoğumuz için daha pratik olacağından bu şekilde ilerlemek daha doğru olacaktır. Şimdi Instagram hesap silme nasıl yapılır buna değinmeden önce verilerin nasıl kaydedilebileceğine bir bakalım ancak buna ihtiyaç duymuyor da olabilirsiniz. Böyle bir durumda doğrudan silin gitsin !

 1. Instagram'ı açın ve sağ alt köşedeki profil simgesine dokunun.
 2. Appuyez sur l'icône hamburger (Menu) dans le coin supérieur droit, puis Hareketlerin'e robinet.
 3. Sélectionnez Télécharger vos informations en bas de l'écran.
 4. Entrez votre adresse e-mail et appuyez sur le bouton Demander le téléchargement.
Sauvegarde des données de suppression de compte Instagram
Méthode de sauvegarde de suppression de compte Instagram

Instagram enverra un lien vers votre adresse e-mail où vous pourrez télécharger des photos, des vidéos et plus encore à partir de votre profil, généralement en quelques jours. Bien sûr, il y a un autre écran après cela. Vous pouvez compléter ce processus en saisissant votre mot de passe Instagram. Dans certains comptes, il est spécifiquement indiqué que la collecte de ces données peut prendre jusqu'à 14 jours. Si vous envisagez de sauvegarder facilement les partages Instagram ou si vous souhaitez rouvrir le compte Instagram fermé ultérieurement, vous pouvez suivre cette procédure. Avant de supprimer votre compte Instagram, ces informations peuvent vous être utiles. Si vous ne le faites pas, vous ne pourrez plus jamais accéder aux données de votre compte.

Téléfondan Instagram Hesap Silme

Telefondan Instagram hesap silme işlemleri de basit bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bu da Instagram hesap silme linki ile kıyaslandığında alternative bir yöntemdir. Suppression définitive du compte Instagram mantıksız bir karar gibi geliyorsa, devre dışı bırakın. Devre dışı bırakmak oturumunuzu kapatır ve profilinizi gizler. Takipçileriniz söz konusu olduğunda hesabı silmiş de olabilirsiniz. Ancak bu yöntem, geçici olarak devre dışı bırakıldığında istediğiniz zaman tekrar oturum açarak profilinizi eski haline getirmenize olanak tanır. Telefondan Instagram hesap silme veya geçici dondurma için aşağıdaki adımları izleyin. Bu islemler mobil uygulamadan olmamaktadır.

Suppression temporaire du compte Instagram
Gel du compte Instagram et suppression temporaire
 1. Depuis le navigateur de votre ordinateur ou de votre téléphone Instagram.com Aller à.
 2. Connectez-vous si vous y êtes invité.
 3. Cliquez ou appuyez sur l'icône de profil dans le coin inférieur gauche.
 4. "Profil" öğesine tıklayın veya dokunun, ardından "Profili düzenle" öğesini seçin.
 5. Aşağı kaydırın ve "Gönder" düğmesinin sağındaki "Hesabımı geçici olarak dondur" öğesine dokunun.
 6. Bunu neden yaptığınız sorulur ; açılır menüden bir seçenek seçin.
 7. Saisissez à nouveau le mot de passe de votre compte.
 8. "Hesabı Geçici Olarak Dondur" öğesine tıklayın veya dokunun.

Récupération de compte Instagram volé

Çalınan Instagram hesabı kurtarma için kişisel bilgilerinizi korumak istiyorsanız, yukarıdaki silme ve dondurma adımlarını kolay bulabilirsiniz, ancak giriş bilgilerinizi hatırlamıyorsanız bunu yapamazsınız. Ne yazik ki, Instagram'da oturum açmadan bir hesabı silme veya dondurma yolu yoktur et Instagram ne peut pas le faire pour vous. Si vous ne vous souvenez pas ou ne trouvez pas votre mot de passe, ou s'il a été modifié par quelqu'un d'autre, suivez les étapes ci-dessous pour accéder à votre compte.

 1. Telefonunuzda Kullanıcı Adı ve Şifre olmadan Instagram'ı açın.
 2. Oturum açma ekranında "Şifreni mi Unuttun?" yazısına dokunun.
 3. Karşınıza gelen "Girişte sorun mu yaşıyorsun?" ekranında Facebook'taki Kullanıcı Adınız olarak devam et seçeneği burada taille yardımcı olabilir.
 4. Yeni ekranda "E-posta gönder", "SMS gönder" veya "Facebook ile giriş yap" seçeneklerinden birini seçin.
 5. Taille gönderilen onay kodunu girin ve İleri öğesine dokunun.
 6. Son şey yolunda gittiyse, şimdi Instagram hesabınızda olmalısınız.

La désactivation d'un compte Instagram volé peut fonctionner, selon la diligence de l'autre personne à modifier vos informations.

Récupérer un compte Instagram fermé

Resmi olarak hesabınızı kalıcı olarak sildikten sonra geri alma seçeneği yoktur. Bu konuda taille hesabınızı geri getireceklerini iddia eden kullanıcılara prim yaptırmamanızı öneriyoruz. Ancak dondurulan Instagram hesabı geri getirilebilir. Biraz önce de belirttiğimiz eğer sizin isteğinizden bağımsız bir kapatma işlemi varsa hesabınızın saldırıya uğradığını Instagram'a bildirmeniz gerekir.

 • İlk olarak, kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi yazın ve Instagram'ın "Oturum açmak için yardım alın" seçeneğine tıklayın.
 • Karşınıza gelen ekrandan "Oturum açma sorunu" öğesini seçin.
 • Kurtarmak istediğiniz hesap türünü seçerek yönergeleri izleyin, ardından devam etmek için « Hesabım ele geçirildi » seçeneğini belirleyin.
 • Choisissez d'en savoir plus sur vos expériences.

Formları doldurduğunuzda Instagram birkaç saat içinde taille bir e-posta gönderecektir. Bunun işe yaraması için sonunda bu hesaba yüklediğiniz resimler, kullanıcı adınız, e-posta adresiniz ve doğrulama kodu gibi bazı doğrulamalar sağlamanız gerekecektir.

YouTube vidéo

Instagram Hesabi Tamamen Silinme Suresi

Instagram, hesabınızı tamamen silmenin 90 güne kadar sürebileceğini belirtmektedir ; yani Instagram, hesabınızla ilgili bilgileri sunucularında saklamaya devam edebilir. Ancak Instagram'ın Veri Politikası, şirketin hesabınızla ilgili bilgileri 90 günden sonra da saklayabileceğini belirtmektedir.

Puis-je supprimer le compte Instagram de quelqu'un d'autre ?

Maalesef bir başkasının Instagram hesabını silemezsiniz, en azından kullanıcının giriş bilgileri olmadan silemezsiniz. Instagram'ın hesap silme politikasında bu açıkça belirtilmektedir.

Quand le compte Instagram est-il complètement supprimé ?

Si vous suivez le processus de suppression décrit ci-dessus, le compte Instagram sera supprimé 30 jours après la demande et deviendra invisible afin que personne ne puisse le voir. Cependant, la suppression de toutes les données stockées dans les sauvegardes peut prendre jusqu'à 90 jours.

Comment Instagram supprime-t-il les comptes de spam ?

Instagram'ın aktif olmayan hesapları veya spam ya da bot olarak bildirilen hesapları silmesinin ne kadar sürdüğünü merak ediyorsanız, cevabı daha az biliniyor. Instagram, tamamen aktif olmayan hesapları ve bot hesapları kendi sistemi üzerinden periyodik olarak silmektedir. Ancak, Instagram dışında hiç kimse bunun ne sıklıkla gerçekleştiğinden veya silme parametrelerinden tam olarak emin değil.

Donnez le premier score!
Si vous avez aimé notre article, vous pouvez le soutenir en donnant 5 étoiles et en le partageant sur les réseaux sociaux. De plus, si vous écrivez vos questions sous forme de commentaires, nous y répondrons dans les plus brefs délais.
Commenter