Téléphone intelligent

Histoire Instagram İndirme – 2023 En Güncel Yöntem

Astuces Instagram Nous continuons à vous tenir informés. Nous avons presque tous une vie Instagram maintenant, et le téléchargement d'histoires Instagram peut être considéré comme une méthode nécessaire de temps en temps pour stocker ces contenus pendant 24 heures. Comme on le sait, le temps d'histoire d'Instagram a maintenant atteint 60 secondes, ce qui permet à certains contenus d'être encore plus frappants. Si vous avez également besoin de télécharger des histoires Instagram sur votre téléphone portable ou votre ordinateur, assurez-vous d'écouter les méthodes dont nous parlerons.

Instagram'da paylaşılan bir story'nin herkes tarafından ne kadar süreyle görülebileceğine dair bir zaman sınırı vardır ve Instagram hikayelerin kaydedilmesi veya indirilmesi için bir seçenek sunmuyor. Bunun için de Instagram hikaye kaydedici olarak adlandırabileceğimiz birtakım internet siteleri veya uygulamalar yardıma koşuyor. Bu yazıda Instagram hikaye indirme yollarından bahsedeceğiz.

Histoire Instagram İndirme – Kendi Hikayenizi İndirin

Instagram'da kendi hikayeni indirme mümkündür ve ek bir uygulamaya ihtiyaç yoktur. Ancak bu yöntem başkasının hesaplarında geçerli olmamaktadır. Instagram'da kendi hikayeni hem Android, hem de iOS'da indirebilirsiniz. Bunun için paylaştığınız hikayeyi görüntüleyin. Sonrasında "Daha Fazla" seçeneğine tıklayıp menüyü açın. “Kaydet” seçeneğine bastıktan çok kısa bir süre sonra Instagram story indirme indirme işlemini tamamlayabilirsiniz. Eğer paylaşılan hikaye bir video ise Instagram bu kez size "Videoyu Kaydet" veya "Hikayeyi Kaydet" şeklinde iki seçenek sunacaktır.

Burada iki seçenek arasında birtakım farklar vardır. "Hikayeyi Kaydet" o anda hesapta paylaşılan tüm hikayelerin bir video şeklinde indirilmesini sağlar. "Videoyu Kaydet" ise sadece paylaşılan videoyu üzerinde varsa çıkartmalar ile kaydeder ve bunların tekrar kullanımı için yeniden eklenmesi gerekir. Yani görsel olarak Instagram'dan eklenen ayrıntılar görünür ve teknik olarak çalışmaz. Ham videoya erişme şansı bu noktada eğer sildiyseniz yoktur.

Histoire Instagram
Histoire Instagram indirme ekranı

Télécharger et archiver les anciennes histoires d'Instagram

Instagram'da önceden paylaşmış olduğunuz hikayeleri indirebilirsiniz. Bunun için önce profil resminize tıklayıp ana ekranınızı açın. Sağ üst köşeden menüye girerek "Arşiv"'i seçin. "Arşiv" bölümünde daha önceden paylaşmış olduğunuz Hikaye, Gönderi ve Canlı Yayın'lara ulaşabilirsiniz. Canlı Yayın kısmında 30 güne kadar arşivleme yapılabileceğini bu noktada belirtelim. Gönderiler zaten ana ekranınızda yer alır ve arşive kaldırdıklarınız bu bölümde olur. Tüm eski hikayeleri buradaki Hikaye kısmında görebilirsiniz. Üstelik sekmelerden takvime göre hikayeleri veya harita konumlarına göre eski hikayeleri bulma işlemini de gerçekleştirebilirsiniz. Eski bir hikayenin üzerine gelin. "Fotoğrafı Kaydet" veya "Videoyu Kaydet" diyerek hikayenizi indirebilirsiniz. İndirilen hikaye telefonunuzun galeri kısmında görülecektir.

Histoire Instagram
Utilisez les archives pour le téléchargement de l'histoire Instagram du temps passé.

Télécharger l'histoire Instagram partagée par quelqu'un d'autre

Bir başkasının Instagram Story'sini kaydetmek için belki de en basit yol ekran görüntüsünü almaktır; bunların hiçbiri Instagram kullanıcısını bilgilendirmez. Eğer bir videodan bahsediyorsak o halde ekran videosu alma yöntemi de kullanılabilir. Örnegin ; Apple'in iOS'de bulundurduğu Ekran Kaydedici aracı bu iş için idealdir. Instagram story indirme için Android kullanıcısıysanız bir ekran videosu kaydedici uygulamalardan da faydalanabilmeniz mümkün.

Histoire Instagram indirme konusunda Toolzu gibi üçüncü taraf bir sites Webi kullanma seçeneği de vardır; bu web sitesi, hesapları özel bir hesap olmadığı sürece Instagram story'sini veya başka birinin hikayesini kaydetmenize olanak tanıyabilir. Instagram'da gizli hesapların story'sini kaydetmek ise teknik olarak imkansızdır. Ancak hesabı takip ederek bu yapılabilir. Eğer şahsi hesabınızdan gizli bir hesabı kaydediyorsanız yani sizi kabul etmişse ve kısıtlı bir gruba paylaşım yapmıyorsa gizli Instagram hesabı story'si kaydetme işlemini de aynı şekilde gerçekiniz.tirebilirs.

Histoire Instagram
Indir de l'histoire Instagram de Toolzu

Bir maaüstü veya mobil tarayıcıda ToolzuComment'nonne sayfasına gidin. Site Türkçe dil seçeneği sunmasa bile gayet kolay ve anlaşılabilir bir arayüz sunuyor. Abonelik gerekmeden Instagram post'u indirme, Instagram hikayesi kaydetme, profil resmini büyütme gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

YouTube vidéo

Le téléchargement de l'histoire du compte privé Instagram est-il possible ?

Seuls les abonnés approuvés peuvent voir les publications des comptes privés. Si vous ne suivez pas, vous ne pourrez jamais télécharger ces partages et vous ne pourrez les effectuer via aucun service.

Quelle est la durée de la période d'archivage d'Instagram ?

Instagram'ın arşivlediği Canlı Yayın'lar 30 gün kadar kalıyor. 30 günü geçen paylaşımları arşivden geri çağırma şansınız yok. Hikayeler ve Gönderiler içinse zamansal bir sınırlama yok yani hesabınızı ilk açtığınız güne kadar gidebilirsiniz.

Histoire Instagram Kayıt Kalitesi

Instagram'da kendi hesabınız için eğer "Hikayeyi Kaydet" diyerek tüm paylaşılan hikayeleri indirirseniz bunun çözünürlüğü 374 x 666 gibi oluyor ve video şeklinde telefona indiriliyor. "Videoyu Kaydet" dediğinizde ise 720 x 1280 piksel çözünürlükte kayıt gerçekleşiyor. Yani 1080p veya 4K çözünürlükteki ana kayıt elinizde değilse bir miktar kalite kaybı yaşamanız olası.

Donnez le premier score!
Si vous avez aimé notre article, vous pouvez le soutenir en donnant 5 étoiles et en le partageant sur les réseaux sociaux. De plus, si vous écrivez vos questions sous forme de commentaires, nous y répondrons dans les plus brefs délais.
Commenter