Téléphone intelligent

Comment changer le mot de passe du modem ?

Changer le mot de passe du modem est l'un des sujets les plus recherchés, en particulier par les utilisateurs soucieux de la sécurité. Tout d'abord, il faut savoir que les opérations de changement de mot de passe du modem et de changement de mot de passe Wi-Fi sont différentes les unes des autres. Si vous avez temporairement donné votre mot de passe de réseau sans fil à quelqu'un et que votre Internet est trop lent pour vous qu'il ne devrait l'être, vous pouvez commencer à faire quelques vérifications sur ce problème.

Wi-Fi şifrenizi bilen birisi çok kolay bir şekilde modem admin paneli üzerinden tüm bilgilere erişebilir. Hele ki default kullanıcı adı ve şifre kullanmaya devam ediyorsanız. Son modèle de marque için farklı olacağı kesin olmakla birlikte bu yazıda modem şifre değişimi işleminin nasıl yapılacağına bakacağız. Özellikle Türk Telekom modem şifre değişimi veya genelde operatörlerin dağıttığı Le modem TP-Link şifre değiştirme konularına yakından bakacağız.

changement de mot de passe du modem
Comment changer le mot de passe du modem ?

Apprendre le mot de passe avant de changer le mot de passe du modem

Tüm modemlerin şifreleri ve erişim için ihtiyaç duyulan IP bilgileri birbirinden farklı olabilir. Bu bilgiye genelde modemin kullanma kılavuzu veya kutusu üzerinden erişebilirsiniz. Elbette modem şifre öğrenme için tek yol bu değil. Sites Internet Üreticininini ziyaret ederek veya forumları araştırarak da bu konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Si vous n'avez jamais touché aux mots de passe de gestion de votre modem auparavant, votre travail est facile. Cependant, si vous les avez modifiés à temps et que vous ne vous en souvenez plus du tout, vous n'avez malheureusement pas d'autre choix que de les réinitialiser, c'est-à-dire de perdre tous les paramètres. En d'autres termes, vous devez suivre le chemin pour revenir aux paramètres d'usine, et cela est généralement réalisé avec un bouton de réinitialisation qui peut être enfoncé avec la broche à l'arrière du modem. Cette méthode est une solution au problème de changement de mot de passe de votre modem, mais vous devrez contacter le service client de la société auprès de laquelle vous avez acheté le service Internet, car tous les paramètres devront être reconfigurés.

Différence entre la réinitialisation du modem et la réinitialisation du modem

"Resetleme" tabirini çoğu zaman cihazları sıfırlama için kullanıyoruz ancak modemlerde durum biraz farklı ve modem resetleme dediğimizde aslında yeniden başlatma yerine bu kelime grubunu kullanıyoruz. Yani bir internet bağlantısı sorununuz varsa veya modeminiz kilitlendiyse kapatıp 10 saniye kadar bekleyip tekrardan açtığınızda basit bir resetleme yapmış olursunuz ve ayarlarınız gitmez. Modem sıfırlama ise tam bir resettir yani teknik olarak bir hard reset islemidir. Modem tekrardan resetlenir ancak bu kez içerisindeki bilgiler de silinerek fabrika varsayılanlarına döner. Bunun için biraz önce de söylediğimiz gibi ışıklar hızlı yanıp sönene kadar modeminizin arkasındaki réinitialiser tuşuna uzunca bir süre iğneyi bastırmanız gerekli.

Modification du mot de passe du modem et paramètres initiaux

Modemin ilk ayarı için öncelikle modeme bağlanmalısınız. Modemi kutu içerisinden gelen ethernet kablosu ile bilgisayarına bağlayabilirsiniz veya Wi-Fi üzerinden standart bilgilerle modemle bağlantı kurabilirsiniz. Bu henüz internete bağlı olduğunuz anlamına gelmez çünkü ayarlar yapılacaktır. Wi-Fi şifresi ve modem şifresi farkı bu noktada daha iyi anlaşılacaktır. Wi-Fi şifresi modem kablosuz ağına bağlanmanızı sağlarken, modem şifresi ise modem iç ayarlarını yapmanızı sağlar. Modemin ayar arayüzüne ulaşmak için bir IP numarası kullanmanız gerekir ve bu da genelde kutu üzerinde belirtilir. Telefondan modem ayarlama da mümkündür. Eğer modem IP numarasını öğrenme ihtiyacınız varsa modemin altında yer alan etiketlere de bakabilirsiniz. En kötü çare olarak bilgisayarınızın komut satırından aşağıdaki komutları vererek IP adresi öğrenilebilir.

Apprentissage de l'adresse IP du modem à partir de l'ordinateur

Bilgisayardan modem IP adresi öğrenme için Başlat > Ara > CMD yolunu izleyin ve açılan ekrana ipconfig yazarak Enter'a basın. Default Gateway'in karşısındaki numérique modem IP numérique. Modem IP numaranızı tarayıcınıza yazarak Entrez dediğinizde karşınıza modem kontrol arabirimi kullanıcı adı ve şifre bölümü gelecektir. Standart şifrelerle erişim yapmayı deneyin ve olmazsa sıfırlama yolunu izleyin.

changement de mot de passe du modem
Changement de mot de passe du modem Apprentissage IP

Android'li Telefonda Modem IP Adresi Öğrenme

Android'li telefonlarda modem IP address öğrenme en kolay yolu WiFi Analyzer uygulamasını kullanmaktır. Uygulamayı Google Play'den indirin ve Görünüm kısmından AP listesini seçin. Bağlandı: [Ağ Adı] başlığını bulup tıkladığınızda taille modem IP adres bilgisi verilecektir.

Adresse IP du modem öğrenme programı

iPhone'da Modem IP Adresi Öğrenme

Son güncellemelere göre iOS 16.2 sürümüne güncellendi ancak iPhone'da modem IP adresi öğrenme yöntemi çok da değişmedi. Ayarlar > Wi-Fi yolunu izleyin ve bağlı olduğunuz ağın yanındaki i simgesine tıklayın. Yöneltici olarak ifade edilen rakamlar modeminizin adresse IP. Artık modeme dair ayarlara daha yakından bakabiliriz.

changement de mot de passe du modem
Changer le mot de passe du modem iPhone

Est-il possible de changer l'adresse IP du modem ?

Modem IP adresleri genelde 192.168.1.1 şeklindedir. Bazı karmaşık ağlarda veya güvenliğe önem veren kullanıcılarda daha farklı numaralar kullanıldığını görebilirsiniz. Burada neredeyse taille son bir modem ayarlama şansı sunar. Yerel ağ kurulumu seçenekleri arasında 192.168.1.1 ile baslayan IP adresini farklı bir gruba taşıyabilir ve çoğu zaman son haneleri değiştirerek daha fazla bir güvenlik elde edebilirsiniz. Fakat bu değişimi yaptıktan sonra modeminize artık yeni IP adresiyle ulaşabileceğinizi unutmayın ve bu adresi bir kenara not edin. Son bir modemin ayarları kısmı birbirinden farklıdır ancak biraz aşinaysanız kolaylıkla üstesinden gelebilirsiniz.

Modem TP-Link Şifre Değiştirme

Ülkemizde en fazla kullanılan modem TP-Link'tir desek hata etmemiş oluruz. Elbette bunun nedeni uygun fiyatlı ve dayanıklı olması, bu sayede birçok operatör kampanyasında kendine yer bulmuş olması. Dolayısıyla bu yazıda Modem TP-Link şifre değiştirme adımları ele alınmadan olmaz. Diğer marka ve modeler için size yardımcı olabilmemiz için bize yorumlar kısmından ulaşabileceğinizi de ayrıca belirtelim.

  1. Internet tarayıcınızı açın (Google Chrome vb.) ve adres satırına 192.168.1.1 yazın.
  2. Karşınıza gelen Kullanıcı adı ve Şifre kısımlarına "admin" yazın; tırnak koymayın ve boşluklara dikkat edin. Eğer bu IP numarası çalışmıyorsa şunları da deneyebilirsiniz: 192.168.0.1, 192.168.0.254, 192.168.0.253, tplinkwifi.net
  3. Trouvez la section des outils système. Saisissez à nouveau votre ancien mot de passe et saisissez deux fois votre nouveau mot de passe dans le champ correspondant.
  4. Après avoir redémarré votre modem, vérifiez que les réglages sont effectués en vous connectant avec le nouveau nom d'utilisateur et le nouveau mot de passe.
changement de mot de passe du modem
Balise alt de modification du mot de passe du modem

Modeme Sifre Koyma

Modeme şifre koyma adımlarından en önemlisini gerçekleştirdik. Bir diğer önemli adım da Wi-Fi şifresi belirlemedir. Bunun için modemin kablosuz ayarlar kısmına gelin. Kablosuz ağ adı değiştirme, bant değiştirme, kablosuz şifre değişimi gibi birçok ayarı kendinize özel şekilde belirleyin ve diğer tüm cihazlarınızı yeniden modeminizle bağlantı kuracak şekilde yapınıland.

Les changements de mot de passe du modem sont approximativement les mêmes pour tous les produits, mais les menus et les emplacements peuvent différer. Vous pouvez bénéficier de ce guide dans tous les domaines tels que Kablonet, Satellite, Superbox, changement de mot de passe du modem Vodafone.

Que se passe-t-il après la réinitialisation du modem ?

Après la réinitialisation du modem, le mot de passe est réinitialisé. Vous pouvez accéder au mot de passe de réinitialisation d'usine depuis le bas du modem, depuis son livret ou depuis le service client de l'entreprise concernée.

Modem Sıfırlama Sonrası Internet Gitti

Modem sıfırlama sonrası internet gitmesi normaldir. Gerekli ayarlar için opérateur firmanızı arayarak kullanıcı adı ve şifre bilgisini almanız gerekir. Hatta müşteri temsilcileri sizi bu işlemi nasıl yapabileceğiniz konusunda da yönlendirebilirler.

Modem Internet Bağlanmıyor Ne Yapabilirim ?

Si le modem ne se connecte pas à Internet, la seule explication est qu'il peut y avoir une erreur dans votre nom d'utilisateur et votre mot de passe. Si vous ne parvenez pas à établir une connexion Internet alors que vous avez effectué tous les réglages, vous pouvez créer une demande de service technique en appelant le représentant du service client.

Donnez le premier score!
Si vous avez aimé notre article, vous pouvez le soutenir en donnant 5 étoiles et en le partageant sur les réseaux sociaux. De plus, si vous écrivez vos questions sous forme de commentaires, nous y répondrons dans les plus brefs délais.
Commenter