En Kolay Şekilde Windows APK Çalıştırma

Windows APK çalıştırma konumuzda Android’in uygulama türü olan APK dosyalarını masaüstü veya dizüstü bilgisayarımızda nasıl çalıştıracağımıza bakacağız. Normalde bugüne dek bunun birçok yolları açıklandı ancak tercih edilen çeşitli uygulamalar bilgisayarı ağırlaştırabiliyor veya Android uygulamalarının ağır çalışması gibi sorunlara yol açabiliyordu. Üstelik APK dosyalarının uygulamaya import edilmesi gibi süreçler de zamanı uzatabiliyor. Android APK dosyalarına sadece çift tıklayabilseydik daha iyi olmaz mıydı? Windows APK çalıştırma yazımızda bu konuya yakından bakacağız.

Windows APK çalıştırma uygulaması olarak size WSA-QuickInstall’ı tavsiye ediyoruz.

WSA-QuickInstall Nasıl İndirilir?

Windows APK Çalıştırma yolları
Bir Windows APK’sını çalıştırmak için ne yapılması gerekir?

WSA-QuickInstall Windows APK çalıştırma konusunda belki de karşınıza çıkabilecek en iyi uygulama. Heyecanlandığınızı biliyoruz. Sizi daha fazla bekletmemek için GitHub’dan gerekli dosyayı uygulamayı indirebilirsiniz.

Windows APK Çalıştırma Uygulaması

WSA-QuickInstall Nasıl Kurulur?

WSA-QuickInstall’ın kurulumu oldukça kolay. Dosyayı indirin ve sıkıştırılmış klasörü açtıktan sonra Windows APK çalıştırma artık dakikalar sonra mümkün hale gelecek. Elinizde iki dosyanız ve bir klasörünüz olacak. Hepsini bir arada tutun, ancak install.exe’ye tıklayın.

Windows APK Çalıştırma
Windows APK çalıştırma uygulaması nasıl kurulur?

WSA-QuickInstall’ın düzgün çalıştığından emin olmak için, sahip olduğunuz herhangi bir APK dosyasını install.exe üzerine sürükleyin. Windows APK çalıştırma uygulamasını sadece sahibi olduğunuz APK dosyaları için kullanmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Bazı Android uygulamalarını bilgisayarda çalıştırma için de bu yolu izleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Klavyede İntegral İşareti Nasıl Yapılır?

Bir süre için bir komut istemi penceresi görünebilir ve ardından sisteminiz Windows APK çalıştırma uygulamasını yükleyecektir. Bu işlemler genelde bilgisayarınızın hızına göre değişebilir ancak bir dakikayı geçmemeli.

Çift tıklama ile APK çalıştırma yani APK’yı EXE gibi çalıştırma için neler yapılması gerekiyor? Hazırsanız başlayalım.

APK Dosyaları için Varsayılan Programı Ayarlama

Windows APK Çalıştırma
Windows APK çalıştırmak için hangi uygulama yüklenmeli?

Öncelikle, yüklemek için elinizde bir APK dosyası olduğundan emin olun. Yoksa resmi kaynaklardan indirin. WhatsApp bile bugün APK dosyasını sitesinden sunuyor veya WhatsApp Plus APK dosyası gibi farklı dosyaları deneyebilirsiniz.

Hazırsanız, aşağıdaki adımları izleyin:

  1. APK dosyanıza sağ tıklayın ve özelliklere tıklayın.
  2. Özellikler penceresinde, Şöyle aç: bölümünün yanında bulunan Değiştir’e tıklayın
  3. Sonraki pencerede Diğer uygulamalar’a basın
  4. Ardından aşağıya kaydırın ve Bu bilgisayarda başka bir uygulama ara seçeneğine tıklayın
  5. Dosyaları çıkardığınız yere gidin ve install.exe dosyasına tıklayın
İlginizi Çekebilir:  "err_name_not_resolved" Hatası [Kesin Çözüm]

İşte bu kadar kolay. Artık bir APK dosyasına çift tıkladığınızda, Windows sizin için otomatik olarak sorunsuz bir şekilde yükleyecektir.

APK Dosyalarını Yüklemeyi Kolaylaştırın

Windows APK çalıştırma uygulaması, Windows 11 için mükemmel ve memnuniyetle karşılanan bir özellik olsa da, birçok kullanıcı kullanımının biraz daha kolay olmasını diliyor. Dolayısıyla bu tarz ek uygulamalara her zaman gereksinim oluyor.

Windows APK çalıştırma uygulaması yasal mı?

Windows APK çalıştırma uygulaması yasaldır. APK dosyaları bugün resmi şekilde dağıtılmaktadır ancak üzerinde oynanmış veya lisans özelliklerine zarar verilmiş uygulamaları indirip bilgisayarınıza veya başka kimselerin haklarına zarar vermeyin.

APK’dan PC’ye virüs bulaşır mı?

Özellikle modifiye edilmiş APK dosyaları çok türlü reklam ve zararlı kod içeriklerine sahip olabilirler. Her ne kadar telefonlar için tasarlanmış olsalar da bilgisayarınız için de zararlı olabilecek kodları bünyesinde bulundurabilirler.

Windows APK çalıştırma sırasında yavaşlar mı?

APK dosyaları elbette dosyasına göre sisteminizi yoracak türden değildir. Ancak ciddi grafik veya işlemci gücü gerektiren oyun veya video düzenleme uygulamalarında bilgisayarınızı yavaşlatabilir.