Minecraft Ne kadar Şiddet İçeriyor? Minecraft Pocket Edition İncelemesi!

minecraft

Minecraft! Neredeyse tüm çocukların bildiği o küplerle evler,gökdelenler, köprüler inşa ettiğiniz o oyun. Peki bu oyun gerçekten çocuklarımızı şiddete özendiriyor mu veya tam tersi olarak onların hayal gücünü geliştirmeye yardımcı mı oluyor? Sizin için inceledik!

Minecraft ilk olarak Markus Perrson(Notch) tarafından 2009 senesinde açık alpha sürümü olarak piyasaya sürüldü. Kısa süre içerisinde büyük başarı toplayan oyunun Pocket Edition olarak 2011 senesinde Android ve iPhone cihazlar için yayınlandı. Şu an oyunun mobil versiyonu hala beta aşamasında ama bu sene içerisinde tam sürümü kullanıcılarla buluşmaya hazırlanıyor.

Minecraft, kullanıcılara üç adet oyun moduyla geliyor(Adventure, Survival ve Creative). Her bir oyun modu ise kendine has özelliklere sahip. Oyunun Adventure modu isminden de anlaşılacağı üzere macera modudur. Bu modda bloklar yerleştiremez veya blokları elinizle kazamazsınız. Bu mod genellikle hikaye yaratmak için kullanılır fakat pek yeğlenen bir mod değildir. Survival mod ise blokları kazıp onlar ile eşya yapmayı ve hayatta kalmayı amaçlayan bir moddur. Bu modun içerisinde oyuncu etaftaki bloklarla ve eşyalarla yeni eşyalar bloklar yaparak hayatta kalmaya çalışır. Bu modun kendine özel zorluğu ise oyuncunun acıkması, zombi, enderman gibi oyuncunun hayatını tehdit eden tehlikelerin olmasıdır. Oyuncu bu mod içerisinde kendini savunmak zorundadır. Aslen Survival modunun amacı oyunun sonuna gitmek ve Ender Ejderhasını öldürmektir. Oyunun Creative modu ise oyuncuya serbest bir şekilde blok yerleştirme-kaldırma olanağı sağlar. Bu modda oyuncunun hayatını tehlikeye atan şeyler bulunmaz.

Pocket Edition ise şu an The End haritasını içermemektedir ve Nether’in küçük bir kısmı ise Nethercore adı verilen bir blok bileşimiyle açılabilmektedir. Ayrıca normal haritanın boyutu sınırlıdır. Bununla birlikte Minecraft’ta yapılabilen çoğu şey PE içerisinde de yapılabilmektedir.

Oyunun şiddet içerdiği doğru bir ifade olabilir fakat oyunun içerisinde herhangi bir şekilde kan, realistik ölüm sahneleri bulunmamaktır.

[Toplam:1    Ortalama:1/5]
samsung-galaxy-note-edge-review-aa-23-of-26

Galaxy S6 Edge İşlemci Performansı

gsmarena_002

Lenovo Vibe Shot ”Parlak” Geliyor!