YouTube Videolarını Arka Planda Oynatmak

⁠⁠⁠


Popüler video paylaşım sitesi YouTube üzerinden müzik dinlemeyi seven kullanıcılar Android işletim sistemli akıllı telefonlarında YouTube videolarını arka planda oynatmak istiyor. Günümüzde çok sayıda anlık mesajlaşma uygulaması ve eğlenceli web içerikleri var, akıllı telefonlarımız da yeterince güçlü olduğu için aynı anda birden fazla uygulamayı çalıştırmak sorun olmuyor. Ancak resmi uygulamada maalesef YouTube videolarını arka planda oynatmak mümkün değil. Hala Beta aşamasında olan YouTube Music Key’in arayüzü Spotify’a benzemekte. Google Play Music’de yer alan içerikleri YouTube uygulaması aracılığıyla stream etme olanağı sağlıyor. Ancak YouTube’da yer alan videoları arka planda yürütme işlevi sunmuyor.

Google Play uygulama mağazasında arka planda video oynatma işlevi sunan çok sayıda uygulama var ama gerçekten sorunsuz çalışan birisini bulmak zor. Awesome Pop-up Video uygulaması ise bu alanda başarılı bir seçenek olarak göze çarpıyor.

YouTube Videolarını Arka Planda Oynatmak 1

YouTube Videolarını Arka Planda Oynatmak

Öncelikle akıllı telefonunuzda Google Play’e erişin ve Awesome Pop-up Video uygulamasını aratarak cihazınıza yükleyin. Uygulamanın kendisi ücretsiz ama uygulama içi satın alma yoluyla çeşitli hizmetler alabiliyorsunuz. Ancak bizim faydalanmak istediğimiz özelliğin ücretsiz sunulduğunu ifade edelim.

YouTube Videolarını Arka Planda Oynatmak 2

Uygulamayı akıllı telefonunuza yükledikten sonra karşınıza iki seçenek çıkacak: Ya arayüzde size sunulan popüler YouTube videolarından birine dokunarak yürütmeyi başlatabilir ya da oynatmak istediğiniz videonun bağlantısı girebilirsiniz. Arka planda oynatmak istediğiniz videoyu mobil tarayıcınız üzerinden bulun, bağlantısını kopyalayın ve uygulama arayüzünde en üstte yer alan “Video url” kutucuğuna yapıştırın. Ardından yan kısımdaki butona dokunun.

İzlemek istediğiniz video açıldığında küçük bir pencerede karşınıza gelecektir. Video belirdikten sonra uygulamayı kapattığınızda video yürütülmeye devam ediyor, bu esnada Twitter akışınızı kontrol edebilir ya da mesajlaşmaya devam edebilirsiniz. Pencereyi arayüzde dilediğiniz konuma sürüklemeniz mümkün. Video bittiğinde köşede yer alan X simgesine dokunarak oynatıcıyı kapatabilirsiniz.

YouTube Videolarını Arka Planda Oynatmak 3

Oynattığınız video tamamlandığında tekrar uygulamaya dönerek yeni bir içerik seçebilirsiniz. Beş dakikadan uzun süreli içerikleri yürütebilmek için uygulama içi satın alma yolunu izlemeniz gerekiyor.

⁠⁠⁠


[Toplam:35    Ortalama:3.4/5]
2ac5e1b3d574ccfe89073f3e57ad2814

Shou ile iOS’da Ekran Videolarınızı Kayıt Edin

Apple Watch 2

Apple Watch 2 Yakında Tanıtılabilir!