Snapseed’e RAW Fotoğraf Düzenleme Özelliği Geldi

Mobil platformların en güçlü ve ücretsiz fotoğraf düzenleme uygulamalarından birisi olan Snapseed’de bilindiği gibi uygulama içi satın alma benzeri kullanıcıları rahatsız eden ögeler yok. Uygulamaya kullanıcıları çok sevindirecek bir özellik eklendi. Snapseed 2.1 versiyonu ile artık RAW fotoğrafları düzenleyebiliyor. Bugünlerde üst düzey akıllı telefonların birçoğunda RAW çekim desteği bulunmakta. Resmi RAW çekim desteği Camera 2.0 API’si ve Android 5 versiyonu ile akıllı telefonlarda gündeme gelmişti. RAW çekimi özelliği telefonda olsa dahi düzenleme için bir araç bulmak zordu.

RAW fotoğraflar mobilde genellikle DNG formatında kaydediliyor ve boyutları geleneksel JPG dosyalarına kıyasla kayda değer şekilde büyük oluyor. Tabii boyut büyük olduğu için detaylar korunuyor ve geniş düzenleme olanakları elde edilebiliyor. Üst düzey akıllı telefonuyla çektiği RAW fotoğrafları düzenlemek isteyenler Snapseed uygulamasının nimetlerinden faydalanabilir.


BU KONUNUN İÇERİĞİNİ DEĞERLENDİRİN

Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler. Okumuş olduğunuz bu içerik, daha önceden gelen ziyaretçilerimiz tarafından olumlu olarak değerlendirildi. Bu içeriği internette arayan diğer kullanıcıların daha kolay bulmasını sağlamak için siz de yıldızlara tıklayarak yüksek bir değerlendirme yapın. Ek bir bilgi daha verelim: Bu içeriğe şimdiye kadar 1 ziyaretçimiz değerlendirme yaptı ve değerlendirme ortalaması ise şimdilik 5,00 üzerinden 5,00.

ZayıfOrtaİyiÇok İyiMükemmel

Yeniden görüşmek üzere!


İşleniyor...