Huawei P9’un İşi Oldukça Zor

⁠⁠⁠


Huawei P9

Huawei‘nin yeni tanıttığı P9‘un özellikle Leica lensi ile fotoğraf çekimi konusunda çok başarılı olacağından bahsediliyordu ancak internette konuşulanlara göre kullanıcılar ortaya çıkan sonuçlardan çok da etkilenmiş değil. İlk bakışta 12.0 MP çözünürlükte olan kameranın savunulduğu yön Leica markalı lensti fakat, kaliteli bir fotoğrafın sadece lensten ibaret olmadığı ve dinamiklerin oldukça fazla olduğu konuya ilgi duyan herkes tarafından biliniyor.

P9 eksiklik

Huawei P9 için gelen eleştirilerden ilki telefonun f/2.2‘lik diyafram değeri oldu ki bu değer zirveyi hedefleyen bir model için oldukça zayıf. Günümüzde f/1.8 değeri sunan telefonlar var. Sunulan diyafram değeri özellikle düşük ışıkta çekimi ve gündüz de arka planı bulanık gösteren hoş bokeh efektini almayı zorlaştıran bir nokta. Ek olarak optik görüntü sabitleme özelliğinin sunulmaması da hevesli kullanıcıları biraz hayal kırıklığına uğrattı. Dahası telefonla 4K video çekilemiyor ve telefonun ekranı sadece Full HD.

⁠⁠⁠


[Toplam:1    Ortalama:5/5]

5 Yorum

YORUM YAZ
  1. Millet Bilip bilmeden konuşuyor sanki evde herkesin 4k tv var izliyor. Normal ekranda pc de izledikten sonra 4k olmadan ne farkediyor. Bu işi biliyorlarmış gibi bir de 4k diye yorum yapanlar. Hangi donanımla o videoyu edit yapacaksınız. Kaldı ki piyasadaki bütün telefonlar iPhone 7 plus dahil 2-3 dk dan sonra over heating diye bas bas bağırıyor. Kamerayı kapatıyor.

  2. Çok eksiklikleri var nedense bu telefonda ve oldukçada pahalı fiyat politikaları var artı olarak p7 telefonum için güncelleme bekliyorum yıllardır yok.

  3. Aslında tarz telefon ama oldukça pahalı geldi bana 4k video çekimi olmaması kötü madem leica lens diyorsun koysana 4k video çekimi hatta ekran kalitesi 2k yada 4k olsun.

  4. Bu telefonu almaya değmez daha güncelleme bile vermiyorlar. Tasarımı iyi ama nedense güncelleme konusunda başarızlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir