Android: YouTube Videosundan Zil Sesi Yapmak

⁠⁠⁠


YouTube Videosundan Zil Sesi Nasıl Yapılır?

Geçtiğimiz günlerde Android cihazlarda YouTube videolarının kolay bir şekilde nasıl indirilebileceğini, hatta isteğe bağlı MP3 olarak nasıl kaydedilebileceğini ele almıştık. Bahsedeceğimiz Peggo adlı uygulamayı, çok değerli bir ziyaretçimizin bize olan önerisi ile tanıdık. Uygulamanın görevi yine YouTube’dan video ve MP3 indirmek ancak bu kez SoundCloud da destekleniyor. Peggo’nun artıları arasında indirmeden önce kırpma özelliği var. Böylece bazı videoların önünde veya bulunan reklamları / jenerikleri keserek indirebilirsiniz. Böylece Peggo gerçekten alternatifi zor bir yazılım haline geliyor. Ek olarak bu program sayesinde YouTube videolarından zil sesi yapabilmeniz de mümkün. İstediğiniz bölümü kısaltın yeter. Uygulama pek tabii Google Play’den indirilemediği için cihazınıza APK olarak indirip, Bilinmeyen Kaynaklar’a izin verip kurmanız gerekiyor. APK bağlantısına buradan ulaşabilirsiniz, uygulama geliştiricinin sitesi için de burayı tıklayın. Ben bilgisayardan da indirsem olur derseniz web’den erişebilirsiniz. Zaten görünüm ve kullanım olarak tamamen mobil uygulama ile benzer.

Screenshot_2016-05-31-12-42-09

YouTube videolarından zil sesi yapmada kullanacağımız Peggo uygulamasının arayüzü son derece sade. YouTube veya SoundCloud link’ini buradaki arama kutusuna ekleyebilir veya doğrudan ne istediğinizi yazarak arama gerçekleştirebilirsiniz. Bir örnek olarak bir saat 11 dakika süren bir konserden kesit alacağız.

Screenshot_2016-05-31-12-42-53

Arama sonuçlarını tek bir dokunuşla kontrol edebiliyoruz. Kalite olarak bize istediğimizi en fazla sunan sonuç üzerinden ilerleyebiliriz. İstediğimiz sonuca bastığımızda YouTube videolarından zil sesi yapmaya bir adım daha yaklaşıyoruz.

Screenshot_2016-05-31-12-43-20

Karşımıza gelen ekranda en üst kısımda videoyu izleyerek altındaki çubuktan kırpma işlemini yapıyoruz. İstersek buradaki Artist ve Title bilgisini değiştirebiliyoruz. Video ve MP3 tercihlerini de buradan yapıyoruz. Record MP3 komutunu vermemizle birlikte videonun istediğimiz kısmı MP3 olarak kaydolmuş oluyor. Tabii siz bu uygulamayı konserlerin içinden şarkı kesme, YouTube videolarını parça parça kaydetme, konserlerdeki şarkıları tek tek keserek kaydetme gibi işlevler için de kullanabilirsiniz.

Screenshot_2016-05-31-12-43-26

Zaten MP3 olarak kaydettiğimiz ve kısa bir bölüm seçtiğimiz için indirme işlemi pek bir zaman almıyor. YouTube videolarından zil sesi yapmaya artık yakınlaştık.

Screenshot_2016-05-31-12-44-52

Telefonumuzun zil sesi ayarlarıan giderek listeye indirdiğimiz şarkının yerini göstereceğiz. Android arayüzü zaten indirdiğiniz şarkıyı sizler için bulacak. YouTube videolarından zil sesi yapmak işte bu kadar kolay.

 

⁠⁠⁠


[Toplam:2    Ortalama:4.5/5]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir