VPN Hakkında Sahip Olunan 5 Yanlış Düşünce

VPN Hakkında Sahip Olunan 5 Yanlış Düşünce

Virtual Private Network (VPN) herhangi bir bilgisayarın mesafelerce uzaklıktaki bir sunucuya güvenle bağlanmasını sağlayan onlarca yıllık bir teknolojidir. Birçoğunuz muhtemelen VPN’e çoktan alışıksınız ve konumunuzla ilgili bazı kısıtlamaları kaldırmak için kullanıyorsunuz. Her ne kadar VPN’ler uzun bir süredir aramızda olsalarda hala onlar hakkında sahip olunan bazı yanlış düşünceler ve aslında birçoğu doğru olmayan mitler var. Biz de bu yazımızda bunların başlıcalarını sıraladık.

Mit #1: Eğer İllegal Bir Şey Yapmıyorsam VPN’e İhtiyacım Yok

VPN hakkında en çok yanlış beyan edilen düşüncelerden biri varsa o da servisin yalnızca legal olmayan durumlar altında kullanıldığıdır. Örneğin, bulunduğunuz konumda yasaklanmış bir video varsa ve buna DNS dahil başka hiçbir yolla erişemiyorsanız, bu noktada VPN yardımcınız olabilir. Ancak bu VPN kullanmak için en iyi seçenek anlamına gelmiyor.

VPN Hakkında Sahip Olunan 5 Yanlış Düşünce

VPN’ler bağlantılarınızı şifreleyerek verilerinizin korunmasını sağlar. Karanlık internet aktiviteleri içine bürünmüyor olsanız dahi, verinizin güvenliği tehlikede olduğu durumlarda VPN kullanmak her zaman iyi bir yöntemdir.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Isınan Telefon Nasıl Soğutulur?

Android: Isınan Telefon Nasıl Soğutulur?

Android'de Dil Öğrenmek İçin En İyi Uygulamalar

Android’de Dil Öğrenmek İçin En İyi Uygulamalar