Suya Dayanıklı En İyi Beş Akıllı Telefon

Geçtiğimiz sene 2015 modeli suya dayanıklı en iyi akıllı telefonları liste halinde sizinle paylaşmıştık. Bu yazımızda daha az modelle  2016 model yeni bir listeyi paylaşmak istedik. Tabii suya karşı dayanıklı olması telefon satın alma kriterlerinde listenin en üstünde değil. Fakat bu tarz suya dayanıklı telefonların kullanıcıya daha az endişe hissettirdiği de bir gerçek. Zaten suya dayanıklı veya su geçirmediğini iddia eden akıllı telefonlar son birkaç yıldır hayatımızdalar. Bu telefonların bazıları aynı zamanda çarpmalara karşı da dayanıklı ve oldukça heybetli bir görünüme sahip. Bu konuda özellikle HzO ve P21 gibi firmalarda suyun altında 1,5 saat dayanabilecek teknolojiler üretmeyi sürdürüyor. Yani gelecekte daha kusursuz dış tasarımlarla karşılaşacağız.

Suya Dayanıklı En İyi Beş Akıllı Telefon

samsung-galaxy-s7-active

Samsung Galaxy S7 Active

Samsung’un özel üretim bir serisi. Samsung Galaxy S7 Active adından da anlaşıldığı gibi tamamen dışarıdaki zorlu şartlara göre tasarlandı. Hem suya dayanıklı hem de 1,5 metreden düşmelere karşı koruma sağlıyor. Çünkü dış kapak oldukça kalın. Klasik Galaxy S7 serisi gibi değil. O nedenle askeri sınıf gövde taşıyor. Toza, darbeye ve suya karşı dayanıklı Ekran boyutu 5.1 inç; çözünürlük Quad HD. Suya dayanıklı telefonlar arasında en güçlü olan model diyebiliriz.

sony-xperia-x-performance

Sony Xperia X Performance

Bildiğiniz gibi suya dayanıklı akıllı telefon furyasını başlatan ilk markalardan birisi Sony Mobile. Xperia Z1 ile başlayan süreçte dayanıklılık bayrağı Sony Xperia X serisine devredildi. Xperia X Performance IP65/68 onayları sayesinde suya dayanıklı ve 1,5 metre derinlikte 30 dakika kalabiliyor. Full HD ekran çözünürlüğünün yanı sıra 23-megapiksel kamerası var. Suyun altında güzel suratınızı çekmek için yeterli. 🙂

motorola-moto-g-plus-2016-13

Motorola Moto G4 ve G4 Plus

Motorola bu kategoriye iki uygun fiyatlı modeliyle dahil oldu. Motorola Moto G4 ve G4 Plus dayanıklı olmaları ve ekonomik fiyatlarıyla dikkat çekiyor. Her ikisinde de 5.5 ekran var sekiz çekirdekli işlemci yer alıyor. Suya dayanıklı G4 Plus modelinin diğer suya dayanıklı G4 modelinden artıları 16-megapiksel kamerası ve parmak izi koruyucusunun olması. Aynı zamanda lazer odaklanma sayesinde daha hızlı enstantene süresine sahip.

samsung-galaxy-s7-edge-product-hero-16

Samsung Galaxy S7 Edge ve S7

Yazının başındaki Galaxy S7 Active modeli bildiğiniz gibi tamamen zorlu hava şartlarına yönelikti. Ayrıca tasarımı herkes tarafından sevilmeyebilir. Eğer yalnızca suyla arası iyi bir model arıyorsanız şık bir seri olarak Galaxy S7 Edge ve Galaxy S7 tercih edebilirsiniz. En azından elinizde rahatça tutabilirsiniz. Galaxy S7 aynı zamanda 2016’nın en kaliteli video kamerasına akıllı telefonları arasında yer alıyor.

Caterpillar Cat S60

cat-s60

Söz konusu dayanıklılık olduğunda Caterpillar firmasını es geçmek mümkün değil. Firmanın Cat S60 modeli tam 5 metreye kadar suyun altında dayanıklılık gösterebiliyor! Firma özellikle son birkaç senedir ultra-dayanıklı telefon kategorisine odaklanmış durumda ve şu an bir rakibi yok. 13 MP kamera, 32GB depolama, 3GB RAM ve Snapdragon 617 işlemcisinin yanı sıra entegre bir termal görüntüleme kamerası da bulunuyor.


BU KONUNUN İÇERİĞİNİ DEĞERLENDİRİN

Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler. Bu içeriği internette arayan diğer kullanıcıların daha kolay bulmasını sağlamak için yıldızlara tıklayarak yüksek bir değerlendirme yapın.

ZayıfOrtaİyiÇok İyiMükemmel

Yeniden görüşmek üzere!


İşleniyor...