En Hızlı ve En Güçlü 10 Akıllı Telefon Listesi

qualcomm-snapdragon-820-sg-1-800x420

AnTuTu firması en hızlı ve en güçlü 10 akıllı telefon listesini açıkladı. Bildiğiniz gibi firmanın ürettiği bu yazılım dünyanın en yaygın test araçları arasında yer alıyor. Kullanıcılar AnTuTu Benchmark uygulaması sayesinde akıllı telefonlarının performansını test ederek, başkalarıyla paylaşabilir. AnTuTu’da kendi içindeki verilere dayanarak belirli aralıklarla cihaz sıralaması yapıyor. 2016’nın ilk yarısı geride kaldığı için tekrar bir duyuru yaparak son durumu paylaştı. Özellikle Snapdragon 820 tabanlı modeller listenin büyük bölümünü kapsamış. Bir diğer önemli ayrıntı ise 2016’da Çinli telefon üreticilerin piyasaya çok güçlü şekilde hükmetmeye başlıyor olması.

En Hızlı ve En Güçlü 10 Akıllı Telefon

Tabii burada unutulmaması gereken bir diğer noktaysa şu; AnTuTu testleri günlük kullanımı birebir yansıtmaktan ziyade genel performans verisi sağlayan bir araç. Örneğin listenin en tepesindeki One Plus 3 kimi noktalarda iPhone 6S karşısında stabil olmayan durumlar yaşatabilir. Şimdi en hızlı ve güçlü 10 akıllı telefon listesine geçebiliriz. Liste Ocak 2016 ve Haziran 2016 arasını kapsıyor.

[irp]

lenovo-zuk-z2

Lenovo ZUK Z2 – AnTuTu puanı 129076

Lenovo mobil dünyaya büyük bir heyecanla girip istediğini elde edemeyen firmalardan birisi. Özellikle bu sene pek bir varlık gösteremedi. Fakat ürettikleri modeller o kadar da zayıf değil. Lenovo ZUK Z2 5 inç’lik Full HD ekranı ve Snapdragon 820 çözümüyle listeye AnTuTu listesine 10. sıradan giriyor. Özellikle 3500 mAh bataryası ve uygun fiyatıyla tercih edilmeye müsait bir model olduğunu söyleyebiliriz.

[Toplam:10    Ortalama:2.8/5]
Android 7.0 Güncellemesi

HTC 10, HTC One A9 ve HTC One M9 Android 7.0 Güncellemesi

yuyu

Android: Arkaplanı Hareketli Widget’a Dönüştürmek