Android: Telefonda UV Ölçümü ve Güneşlenme

⁠⁠⁠


Android: Telefonda UV Ölçümü ve Güneşlenme

Hazır yaz aylarındayken Android’li telefonlarda UV ölçümü ve güneşlenme konusunda da yardım alabiliriz değil mi? Sıradaki uygulamamız tatile gittiğini bronzluğuyla belli etmek isteyenler için geliyor. Elbette güneşin cilde ve insan vücuduna olan faydaları saymakla bitmez; tabii ölçülü olmak kaydıyla. Tan Meter isimli uygulama bu alandaki tartışmasız en iyisi. Uygulama sayesinde birkaç derece yanık olmadan ve tüp patlamış gibi görünmeden bronzlaşabilirsiniz.

UV Index Forecast Tan Meter
Developer: Uragus
Fiyat: Ücretsiz

Android’li telefonlarda UV ölçümü ve güneşlenme uygulaması Tan Meter, konum bilgisini ve hava durumunu sürekli güncelliyor, güneşin UV indeksini, güneş ışınlarının gücünü saatlik grafik şeklinde size gösteriyor. Ayrıca ten renginizi kamera ile ölçüyor ve güneş kreminizin koruma faktörüne göre size ideal güneşlenme sürenizi veriyor. Ayrıca bir de geçmiş tutuyor. Zaman programlı olarak güneşlenmenizi sağlıyor. Bir tek vücudunuza krem süremiyor diyebiliriz. 🙂

Android Telefonda UV Ölçümü ve Güneşlenme (1)

Android’li telefonlarda UV ölçümü ve güneşlenme uygulaması ilk açılışta sizden cilt tipinizi seçmenizi istiyor. Tabii eğer kullanmadan önce GPS alıcınızı aktif hale getirmediyseniz ilk uyarı GPS’i açmanız gerektiği yönünde oluyor. Çünkü bulunduğunuz alanın hava durumu ve UV indeksi tamamen GPS bazlı olarak alınıyor. Yaklaşık olarak herkes cilt tipini seçebilir. Burada önemli olan nokta cildinizin kışın nasıl göründüğünü seçmeniz. Asıl cilt tipiniz odur.

⁠⁠⁠


[Toplam:2    Ortalama:5/5]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir