En Saçma Görünümlü 10 Pokemon

Bugüne kadar tasarlanan 700‘den fazla resmi Pokemon karakteri var. Ancak bu kadar zenginliğin arasında elbette birkaç çürük yumurta da bulunmuyor değil. Demek istediğimiz şey Exeggcute değil. Gerçekten kötü dizayn edilmiş olan Pokemon’lardan bahsediyoruz. Gelin şimdi en saçma görünümlü 10 Pokemon listemize başlayalım.

En Saçma Görünümlü 10 Pokemon

Pokemon’un Japonya‘da çıkmasından bu yana 20 yıl geçti ve bugün 700’den fazla Pokemon’a sahibiz. Ancak bunların hepsinin mükemmel olmasını beklemek gerçekçi olmazdı. Biz de bundan yola çıkarak Pokemon dünyasının en saçma görünümlü 10 Pokemon’unu belirledik.

Pokemon serisi ilk kez tanıtıldığında orijinalde 151 adet Pokemon oyuncular tarafından yakalanmayı bekliyordu. Birinci nesil Pokemon’ların hemen hepsi iyi tasarlanmışken bazıları var ki gerçekten bakıldığında insanların kafasını karıştıran türden.

Saçma Görünümlü 10 Pokemon

Foongus

Bir mantar Pokemon‘u başta kötü bir fikir gibi gelmemiş olabilir. Ancak Foongus‘un şapkasında tercih edilen tasarım yaratığın gerçekten saçma görünmesini sağlamış. Poke topları Pokemon yakalamak için üretilmiş insan yapımı nesneler olmasına rağmen Foongus’un doğal bir şekilde Poke topuna benziyor olması garip olmuş. Dahası evrimleştiği Amoonguss’un da hiç farklı olmaması. Amoonguss kafasının üstünde Poke topu şeklinde birkaç kalkan çıkartabiliyor ki tüm bu saçmalığı daha da ileriye taşıyor.

Saçma Görünümlü 10 Pokemon

Jynx

Pokemon dizaynları bugünlerde o kadar tartışma doğurmuyor. Ancak geçmişte alınmış birkaç tasarım kararı var ki bunlara değinmeden geçmek olmaz. İçlerinden bir tanesi Jynx’in görünümü… Karakterin yüzünün rengi siyahtan mora çevrildi ama kendisinin o gizemli havası bir an da yerini anlamsız ve alakasız bir şeye bıraktı. Ancak bunun nedeni Jynx’in ırkçı bulunmasıydı. Çünkü ırksal özellikleri itibariyle Afrika kökenli Amerika’lı insanları yansıtıyordu. Bu karar Jynx‘in itibarını yerle bir etti ve yaratığın yer aldığı bazı çizgi film bölümleri kalıcı olarak gösterimden kaldırıldı.

[irp]

[Toplam:15    Ortalama:2.1/5]
pokemon

Pokemon GO: Gerçek Dünyadaki 14 Pokemon

Pokemon GO Takım Liderleri

Pokemon GO: Takım Liderlerinin Görüntüleri Ortaya Çıktı