Android: WhatsApp Bildirimlerini Sesli Okuma

WhatsApp’ın eksikliklerini gidermeye ve hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyoruz. Şimdiki yazımız Android’de WhatsApp bildirimlerini sesli okuma işlemini konu alıyor. Elbette bu mümkün. Kullandığımız akıllı telefonların doğasında zaten verilen metni okuma özelliği bulunuyor ancak biz bunu çoğu zaman kullanmıyoruz. Oysaki WhatsApp için düşünüldüğünde ortaya oldukça faydalı bir kullanım çıkmış oluyor. Sürüş anında veya yemek pişirirken böylece mesajlarınızı ekrana bakarak okumak yerine, akıllı telefonunuza hiç dokunmadan dinleyebilirsiniz. Kulağa hoş geliyor değil mi? Gerçekten kulağınıza hoş gelecek.

notifyier
notifyier
Developer: Cryptick Labs
Fiyat: Ücretsiz

Ücretsiz ve reklamsız olan Android’de WhatsApp bildirimlerini sesli okuma uygulamasının yaptığı iş aslında basit. Akıllı telefonuza gelen bildirimleri kulaklık takılıyken sesli olarak okuyabiliyor. Sesli olarak yani doğrudan hoparlörden okuyacak şekilde de ayarlama şansınız var. Ek olarak uygulama ilk kurulduğunda tüm bildirimleri size sesli okuyacak şekilde çalışıyor. Upuzun bir e-posta gibi kabuslarda uygulamayı devre dışı bırakarak sadece WhatsApp’ı tanımlayabilirsiniz. Her şey oldukça basit.

Android: WhatsApp Bildirimlerini Sesli Okuma

Uygulamanın kurulumu ve kullanımı oldukça basit. En önemli yön ise uygulamanın arayüzünün Türkçe desteği sunmamasına rağmen Android’de WhatsApp bildirimlerini sesli okuma sırasında Türkçe dilinin seçilebilmesi. Yani tüm yazışmalarınız güzel bir telaffuz ile size sunuluyor. Her şey kolay anlaşılıyor. Ana ekranı açarak ve uygulamanın simgesine basarak çalıştırma ve devre dışı bırakma işlemlerini yapabilirsiniz.

[Toplam:2    Ortalama:5/5]
Pokemon GO iOS 1.5.0

Pokemon GO: 2. Nesil Pokemon’ların Çıkış Tarihi Belli Oldu

Android Yüz Tanıma İle Uygulama Kilitleme

Android: Yüz Tanıma İle Uygulama Kilitleme