Android: YouTube Videolarını Ekran Kapalıyken Oynatmak

Android YouTube Videolarını Ekran Kapalıyken Oynatmak 0

Android‘de YouTube videolarını ekran kapalıyken oynatmak mı istiyorsunuz? Bildiğiniz gibi bu işlem resmi YouTube uygulamasıyla gerçekleştirilemiyor. YouTube’u özellikle müzik dinlemek için kullanıyorsanız ve ekranın sürekli açık kalması pil seviyesini hızla düşürüyorsa doğal olarak YouTube videolarını ekran kapalıyken oynatmak için bir çözüm arayışına giriyorsunuz. Burada anlatacağımız yöntemlerden birisini kullanarak YouTube videolarını ekran kapalıyken oynatabilirsiniz, üstelik akıllı telefonunuzda root erişimini sağlamanız da gerekmiyor.

Android: YouTube Videolarını Ekran Kapalıyken Oynatmak

Bildiğiniz gibi YouTube’a resmi uygulaması dışında web tarayıcıları ile de erişebiliyorsunuz. Size güzel bir haberimiz var, mobil web tarayıcılarından birisi ekran kapalı durumda iken YouTube videolarını yürütme olanağı sağlamakta. Bu tarayıcı ise Chrome’un yıldızı parlamadan önce kişisel bilgisayarlarımızda yıllardır ana web tarayıcısı tercihimiz olan Mozilla Firefox. Evet, Android’de Mozilla Firefox ile YouTube videolarını ekran kapalıyken yürütebiliyorsunuz.

Firefox Browser hızlı tarayıcı
Firefox Browser hızlı tarayıcı
Developer: Mozilla
Fiyat: Ücretsiz

Tarayıcıyı Google Play uygulama mağazasından akıllı telefonunuza yükleyin. Firefox ayarlarından Request Desktop Site yani Masaüstü Sitesi Ekle seçeneğine dokunun. YouTube’un masaüstü versiyonu yüklenecek ve videoların ekran kapalıyken de yürütülmeye devam edilmesini sağlayabileceksiniz.

Android YouTube Videolarını Ekran Kapalıyken Oynatmak 1

Bu işlevden yararlanabilmek için YouTube’un masaüstü arayüzüne geçiş şart, mobil arayüzde ekran kapalıyken video oynatabilmek mümkün değil.

Eğer Sony Xperia serisi bir akıllı telefon sahibiyseniz cihazınıza yükleyebileceğiniz küçük bir uygulama var. Google Play’den indirilebilen Media Viewer Small ile YouTube videoları cihaz kilit ekranındayken ya da ekran kapalıyken de oynatılabiliyor.

Android YouTube Videolarını Ekran Kapalıyken Oynatmak 2

Small Apps bünyesindeki Web Videos‘a dokunun. Bu uygulama içerisinden YouTube videoları için arama ve oynatma yapabiliyorsunuz. Bu uygulamada video oynatırken ekranı kapatmanız bir sorun teşkil etmiyor.

Android YouTube Videolarını Ekran Kapalıyken Oynatmak 3

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Android'de WhatsApp aramalarını kaydetme (2)

Android: WhatsApp Aramalarını Kaydetme

Android Ekranı Parmak İzi Okuyucuyla Kapatmak 0

Android: Ekranı Parmak İzi Okuyucuyla Kapatmak