Android: Fotoğrafları Meraklı Gözlerden Gizlemek

Hepimizin gizlenmek istediği dosyalar var ve mobil cihazlarda bu durum biraz daha şaibeli çünkü cihazı kimin eline alıp kullanacağını bilemiyoruz. Bu yüzden Android cihazınızda saklamak istediğiniz özel fotoğraflarınız varsa şu yolları izleyebilirsiniz.

Android: Fotoğrafları Meraklı Gözlerden Gizlemek

Bu uygulamaları kullanarak kısa süre içinde fotoğraflarınızı gizleyebilir ve görmek istediğinizde tekrar erişebilirsiniz.

File Commander

Bu uygulamayı kullanarak dosya gezgini elde edecek ve ardından ayarlara girip güvenli modu açacaksınız. Parola girdikten sonra güvenli mod aktifleşecek ve fotoğraflar ya da dosyalar kilitlenecek. Dosyalara erişmek istediğinizde parola sorulacak.

ES File Explorer

Bir diğer dosya yöneticisi ve fotoğrafları gizleyebiliyor. Uygulamayı açınca soldan menüye girin ve araçlar içinden gizli dosyaları göster seçeneğini aktifleştirin. Uygulama ayarlarına girip parola korumayı açın ve belirledikten sonra gizlenecek klasöre uzun tıklayıp açılan menüde kriptola komutu verin. Artık klasör içeriğinde kilit sembolü olacak ve parola girmeden gösterilmeyecek.

ES Dosya Yöneticisi
Fiyat: Ücretsiz

Klasör Ekleyerek

Bir sonraki yöntem manuel olarak işe koyulmak ve dosya gezgini içinden bir klasör ekledikten sonra içiine .nomedia ile başlayan ad vermek. PC ile bağlanıp cihazın depolama alanını açınca .nomedia ile başlayan klasöre eklediğiniz fotoğraflar tespit edilmeyecek.

Ek Uygulamalarla

Google Play mağaza ortamında yer alan Hide Pictures gibi uygulamaları kullanarak da kolayca sonuca gidebilirsiniz.


BU KONUNUN İÇERİĞİNİ DEĞERLENDİRİN

Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler. Okumuş olduğunuz bu içerik, daha önceden gelen ziyaretçilerimiz tarafından olumlu olarak değerlendirildi. Bu içeriği internette arayan diğer kullanıcıların daha kolay bulmasını sağlamak için siz de yıldızlara tıklayarak yüksek bir değerlendirme yapın. Ek bir bilgi daha verelim: Bu içeriğe şimdiye kadar 1 ziyaretçimiz değerlendirme yaptı ve değerlendirme ortalaması ise şimdilik 5,00 üzerinden 5,00.

ZayıfOrtaİyiÇok İyiMükemmel

Yeniden görüşmek üzere!


İşleniyor...