Android: Google Play Music Uygulamasını Özelleştirmek

Google’ın Android kullanıcılarına ve diğer üyelerine hediyesi olan sınırsız şarkı depolama alanı Play Music aynı zamanda akış şeklinde dinleme desteği veriyor ama ücretsiz olan servisin şarkı alma ve aylık abonelik üzerinden kazanç yolları var.

Android: Google Play Music Uygulamasını Özelleştirmek

Bu servisin Android esaslı cihazlarla varsayılan olarak yüklü gelen Google Play Music uygulaması son derece başarılı olsa da bazı eksikleri yok değil. Hemen dinleme imkanı veren ve şarkı listeleri, albümler ile şarkıları karışık biçimde çalma özelliği her zaman beklenen sonucu veremiyor. Bazı özel ayarları gerçekleştirmek ve istediğiniz yerden devam etmesini sağlamak için root yetkisi almanız gerekiyor.

Xposed kurun

Bu tür uygulamalar için özelleştirilmiş sürümlerin kurulması yeterli olmayabiliyor. ROM kurmak zorunda kalmadan özelleştirme imkanı veren ve ek özellikler katan Xposed altyapısını kurmuşsanız sorun yok ama henüz kurmamışsanız önce root almanız ardından XDA forum ya da resmi adresinden Android sürümüne uyan paketi indirip recovery menüsü içinden kurmanız gerekiyor.

Install-Xposed-1

Altyapı kurulduktan sonra normal bir uygulama kurar gibi Xposed modül yönetimi ve güncelleme imkanı veren Xposed.apk paketini kurmalısınız. Sistem ayarlarında güvenlik kısmında bilinmeyen kaynaklara onay verilmiş olmalı. Aksi halde kurulmaz.

Google Play Music Listen Later

Ardından Xposed uygulamasını açın ve kurulu modüller sekmesine bakın. Yenilerini eklemek için ana sayfasından indirme alanına girmeniz gerekiyor. Gerekli olan modülün adı “Google Play Music Listen Later” ve işlevi Google Play Music uygulamasındaki görünüm ve sekmeleri değiştirmek.

xposed-play-music-1

Uygulamanın alt menüsünde son sürümü görün ve indirin. İndirme bitince kuruluma onay verin ve sonuna kadar gelin. Ardından yeni modülün aktifleştirilmesi gerektiğine dair bildirim gösterilecek. Onay verip aktifleştirin ama kullanabilmek için telefonun yeniden başlatılması şart.

xposed-play-music-4

Başlattıktan sonra modül aktif olarak listede görülecek. Artık uygulama başlatıcınızın çekmecesinden kısayoluna tıklayıp açabilirsiniz.

Ayar Özelleştirme

xposed-play-music-5

Bu uygulama içinde varsayılan panel, sekme, miks sekmesi, radyo sekmesi, gezinti sekmesi gibi seçenekler değiştirilebiliyor. Denemeler yapın ve istediğiniz hali alana kadar özelleştirin.

xposed-play-music-8

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Android: Sistem Yazı Fontunu Değiştirmek

iOS: iPhone Özel Bubbli İle Nefes Kesen Fotoğraflar