Android: Özelleştirilmiş Reklam Programından Ayrılmak

Google servisleri her alanda karşımıza çıkıyor ve onca desteğe rağmen herhangi bir ödeme isteniyor ama reklamlar gösterilerek tıklamalardan gelir elde edilyor yani ödeyen büyük firmalar oluyor. Sistemin iyi işlemesi için kullanıcılara uygun olan, ilgisini çekecek reklamlar gösteriliyor.

Android: Özelleştirilmiş Reklam Programından Ayrılmak

İşte bu nedenden ötürü alışkanlıklarınızı anlamak üzere Google’ın sizi takip etmesi doğal. Google Play ortamındaki uygulamaların büyük kısmı da bu şekilde reklam destekli ve sizin ilginizi çekecek içerik göstermek istiyor ama hedeflenen reklamları kapatabilirsiniz.

Google’a güveniyor olsanız bile topladığı kullanıcı bilgileri sizi rahatsız edebilir. Bu durumda Android cihazda yüklü gelen Ayarlar uygulaması içinde Google başlığını bulun. Bunun içinde servisler kısmında reklamlar yer alıyor. İçine girince kişiselleştirilmiş reklamların aktif olduğunu göreceksiniz. Bunu kapalı duruma getirin.

Daha önceden toplanan size ait bilgileri sıfırlamak içinse bir sonraki adıma geçin. Size atanmış reklam kullanıcısı kimliğini silmek için altındaki numaraya tıklayın ve sıfırlama komutu verin. Böylece şu ana kadar toplanan reklam amaçlı bilgiler silinecek. Bir yenisi eklenecek ama zaten kapadığınız için içeriği boş kalacak. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Galaxy S9 İle Ayarlanabilir f/1.5 Aralık Gelecek

Lenovo Moto E4 Plus İnceleme