Kategoriler
Haberler

HTC Hima Ace Plus Geliyor

HTC’nin mart ayında seriyi devam ettirecek ancak isimi farklı olan bir telefon piyasaya sürmesini bekliyoruz. HTC tarafından yeni isiminin Hima olduğu açıklanan akıllı telefon alsında One M9 olacak gibi duruyor. Tayvanlı üretici gelen sızıntılara göre Apple’ın yaptığı gibi Hima’nın ekran boyutunu büyüterek HTC Hima Ace Plus isiminde yeni bir telefon daha piyasaya çıkaracak.

5.5 inç büyüklüğünde Quad HD çözünürlüklü ekranın kullanılacağı akıllı telefonun işlemci biriminde bu sene üst düzey telefonların büyük bölümünde karşımıza çıkacak Snapdragon 810’a yer verilecek. 3GB RAM’e sahip HTC Hima Ace Plus’ta 32GB dahili depolama ve microSD kart desteğine de yer verilecek. Android 5.0 Lollipop ve Sense 7.0’ın yazılım tarafını oluşturacağı telefonun kamera departmanı da oldukça iddialı görünüyor.  Arayüz ile çok verimli çalışan 20MP çözünürlüklü arka kamera kullanılması beklenen telefonun ön kamerası ise 4 Ultrapiksel çözünürlükte olacak.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 14 hakkında her şey

Apple’dan sonra firmaların büyük kısımı tarafından kullanılan parmak izi özelliğine Hima Ace Plus’ta da yer verilecek gibi duruyor. İlk olarak One Max modelinde parmak izi tarayıcısı kullanan HTC’nin yeni modelde daha işlevsel bir parmak izi sensörü kullanması bekleniyor. HTC Hima Ace Plus hakkında bilgiler şu an için bunlarla sınırlı. Daha fazla detayın mart başında gerçekleşecek Dünya Mobil Kongresi’nde karşımıza çıkmasını umuyoruz.