Kategoriler
Haberler

HP Pro Slate 12, Pro Slate 10 EE ve Pro Slate 8’i Duyurdu

Bir aralar tabletleriyle çıkış yapan ancak kullandığı işletim sisteminden ötürü başarı yakalamayıp geri çekilen HP, tekrardan tablet pazarına iddialı bir şekilde girmeye hazırlanıyor. Firma bugün üç adet yeni Android tablet duyurdu. Bunlar, Pro Slate 12, Pro Slate 10 EE ve Pro Slate 8 modelleri. İsterseniz ilk gözümüze çarpanları ve cihazlarla ilgili teknik bilgileri sizlerle paylaşalım.

Pro Slate 12.3 inç büyüklüğünde bir tablet için büyük bir ekran boyutuna sahip. Ancak maalesef bu ekrana 1600×1200 çözünürlük düşük kalıyor ve bu ekranda bu çözünürlük bize 163ppi’lık bir değer sunuyor. Pro Slate 8 ise 7.9 inç ekran büyüklüğüne ve 1536×2048 çözünürlüğe sahip. Ekran boyutuna bakış sahip olduğu çözünürlük göz önüne alındığında, bize Pro Slate 12’den daha iyi bir ppi değeri sunuyor. Pro Slate 8’in sahip olduğu ppi değeri ise 324. İki tablet de gücünü Snapdragon 800 chipsetinden alıyorlar ve Android 4.4 KitKat işletim sistemine sahipler. İki tablette 2 GB RAM’e sahip.

Pro Slate ürünlerinden birisini aldığınızda aynı zamanda paket içerisinden Duet Pen adı verilen bir stylus kalemde çıkacak. Samsung’un note serisinde ve Tab serisinde görmeye alışık olduğumuz bu kalemin kendisini rakiplerinden ayıran en büyük özelliği, çizim yapmak için tablet ekranına ihtiyaç duymaması. İstediğiniz yüzeye çizim yapabildiğiniz stylus kalem, her türlü yüzeyde yapılan çizimleri kablosuz bir şekilde tablete aktarıyor. Özellikle önceden klasik yöntem kullanılarak kağıt kalem kullanılarak yapılan çizimleri dijitale aktarmak konusunda bu birçok meslekte kullanıcıların yardımına koşacaktır. Daha önceden ASUS’da gördüğümüz dokunmatik ekranlı tak çıkar bilgisayar konseptine bir cevapta HP’den geliyor olsa gerek. HP’nin duyurduğu 3.tablet olan HP Pro Slate 10 EE ise 10.1 inç büyüklüğünde dokunmatik bir ekrana, çıkarılıp takılabilir bir klavyeye ve stylus kaleme sahip.

Pro Slate 10 EE ise gücünü Intel Atom’un 1.33 GHz’lik işlemcisinden ve 1 GB’lık RAM’inden alıyor. Cihaz 1280×800’lık bir çözünürlüğe sahip. HP yeni tanıttığı 3 tabletiyle olabildiğince kitleye hitap etmeye çalışıyor.