Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy S6 Active’in Tüm Özellikleri Ortaya Çıktı

Hakkında henüz kesin bir açıklama yapılmayan Samsung Galaxy S6 Active’e dair haberler son birkaç gündür ortalıkta dolaşıyor. İlk olarak model numarasının SM-G890 olacağını ve AT&T tarafından satışının yapılacağını öğrenmiştik. Dün ise ekran boyutu ortaya çıkmıştı. Modelin 5.5 inç ekrana sahip olacağı söyleniyordu.

Şimdi ise S6 Active’in tüm özelliklerini içerdiği iddia edilen yeni bir dedikodu gün yüzüne çıktı. Bu yeni söylenti daha önce ortaya çıkan bilgilerle çelişiyor. Ekran boyutunun tıpkı Galaxy S6’da olduğu gibi 5.1-inç QHD (2560×1440) panel olacağı belirtiliyor.

Dahası, yukarıda fotoğrafı bulunan Galaxy S5 Active modelinin halefi olan S6 Active’in kardeş modelleri S6 ve S6 Edge modellerinin tüm iç aksamına sahip olması bekleniyor. Bu özellikler: Samsung Exynos 7420 SoC, 3GB RAM, 32GB dahili hafıza, 16MP arka kamera ve 5MP ön kamera.

Söylenenlere bakılırsa, değişecek tek özellik batarya kapasitesi olacak. Batarya kapasitesinin 3,500 mAh olacağı söylentisi dolaşıyor. Bu kapasite  Galaxy Note 4 phablet’in kapasitesinden daha fazla. Bundan dolayı bu özellik konusunda biraz şüpheliyiz. Tabi ki nihayetinde bu söylentinin doğru çıkmasını umuyoruz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 14 hakkında her şey

Active modelinin ekstra sağlamlığı ve daha büyük bir bataryaya sahip olması, Galaxy S6’ya nazaran ebadının daha büyük olmasına yol açıyor. S6 Active’in ebatları  146.9 x 73.6 x 8.8 mm olacak. S6’nın ebatları ise 43.4 x 70.5 x 6.8 mm şeklindeydi.

Henüz netliğe kavuşmayan bir husus ise, S6 ve S6 Edge modellerinin aksine S6 Active modelinin microSD kart yuvasına ve sökülebilir bir bataryaya sahip olup olmayacağı. Diğer özellikler açısından özdeş oldukları düşünülürse, bu konuda boşuna umutlanmaya gerek yok. Ne kadar sağlam bir yapıya sahip olacağı konusunda hiçbir bilgi ortaya henüz gün yüzüne çıkmadı Fakat yeni sızıntılarla şüphesiz daha çok şey öğreneceğiz.

Bugün ortaya çıkan söylentiler AT&T’nin Galaxy S6 Active modelinin satışını gerçekleştireceğini ve bu aracı firmanın cihaz model numarasının SM-G890A olacağını teyit eder nitelikte. Bu model numarasının diğer versiyonlarında ise, bölgeye ve/veya aracıya bağlı olarak son harfi değişik olacak.