Microsoft ve Samsung Ortaklığı Büyüyor

REKLAMLAR

Microsoft ve Samsung arasındaki ortaklığın büyütüleceği ve bundan sonra Microsoft uygulamalarının daha fazla Android cihaza taşınacağı duyuruldu.

Önemli yatırımlar yaptığı akıllı telefon pazarındaki etkinliğini arttırmak için kendi mobil işletim sistemi Windows Phone'un ötesine geçmeye karar veren Amerikalı teknoloji devi Microsoft, geçtiğimiz aylarda Samsung'la yeni bir anlaşmaya imza atarak bu amaç doğrultusunda önemli bir adım attı. Akıllı telefon pazarının liderleri arasında yer alan Samsung'la imzaladığı bu yeni anlaşma kapsamında OneNote, OneDrive ve Skype gibi popüler uygulamalarını Android kullanıcılarına ulaştırma şansı yakalayan Microsoft, bu anlaşmanın kapsamını genişletmeye hazırlanıyor.

REKLAMLAR

Microsoft ve Samsung arasında imzalanan bu anlaşma kapsamında OneNote, OneDrive ve Skype gibi uygulamalar Samsung'un yeni amiral gemisi akıllı telefonları Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge'de önceden kurulu halde yer almış ve bu telefonların kullanıcılarına 100 GB ücretsiz OneDrive alanı sunulmuştu. Microsoft tarafından bugün yayınlanan açıklamada, firmanın Samsung'la ortaklığını büyütmeye karar verdiği ve bundan sonra bu uygulamaların daha fazla Android cihaza taşınacağı duyuruldu.

REKLAMLAR

Bu da demek oluyorki Microsoft Word, Excel, PowerPoint, OneNote, OneDrive ve Skype gibi uygulamalar önümüzdeki aylarda Samsung'un Android işletim sistemli akıllı telefon ve tabletlerinde kendilerine yer bulacaklar.

REKLAMLAR

   

DEĞERLENDİRME

Okumuş olduğunuz bu içeriğe, hemen alt taraftan beş yıldız vererek arama motorlarındaki görünürlüğünü artırabilir ve ihtiyaç duyan daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk kez değerlendiren siz olun!)

İşleniyor...