Kategoriler
Haberler

Gionee Elife E8 GFXBench’te Belirdi

Gionee Elife E7 akıllı telefonun tanıtımının ardından firmanın bir sonraki model için çalışmalara başladığı biliniyordu. Başarılı E serisi akıllı telefonlarıyla beğeni toplayan firmanın bir sonraki modeli olması beklenen Elife E8 GFXBench benchmark sayfasında belirdi. Akıllı telefonun teknik detayları bu sayede önemli ölçüde öğrenilmiş oldu.

Gionee Elife E8 akıllı telefon büyük ihtimalle 4.6 inç genişlikli ve 2560 x 1440 piksel çözünürlük değerine sahip bir ekranla gelecek. Cihaza HTC One E9+ modelinde de gördüğümüz sekiz çekirdekli Mediatek MT6795 SoC’si güç verecek. Grafik hesaplamalarını ise PowerVR Rogue G6200 GPU’su üstlenecek.

Tabloya göre Elife E8 3 GB RAM ve 32 GB kapasiteli dahili depolama birimine ev sahipliği yapmakta. Kamera yapılandırması kağıt üzerinde muhteşem görünüyor. Akıllı telefonun ana kamerası 23 MP, ön kamerası ise 8 MP çözünürlüklü sensör içermekte. Gionee Elife E8 hakkında firma tarafından resmi bir açıklama yapılmış değil ancak cihazın Haziran ayında tanıtılması bekleniyor.