Kategoriler
Haberler

Elephone’un Yeni Amiral Gemisinin Özellikleri Netleşti!

Çinli akıllı telefon üreticisi Elephone’un çift işletim sistemine sahip olan bir amiral gemisi telefon çıkaracağından daha önce bahsetmiştik. Pek fazla teknik detay verilmeyen cihazla ilgili teknik detaylar nihayet gün yüzüne çıktı.

2 farklı seri olarak çıkacak modellerin ilkinde 5.5″ 534 PPI piksel yoğunluklu 2K ekran, MediaTek’in 64 bit mimarisindeki MT6795 işlemci, 4 GB RAM ve 32 GB dahili hafıza, Sony lensli 21 MP arka kamera, 3800 mAh batarya ve CyanogenMod arayüzlü Android 5.0 Lollipop işletim sistemi bulunmakta. Doğrudan üst segmenti hedefleyen bu cihazın arka kısmında bir parmak izi sensörü de bulunuyor.

Merak edilen ikinci modelde ise Dual Boot seçeneği bulunuyor. Yani cihazı başlangıç ekranında seçtiğiniz işletim sistemiyle kullanabiliyorsunuz. Android 5.0 Lollipop ve Windows 10’un bir arada bulunacağı cihaz bu yönde bir ilki gerçekleştiriyor. Intel işlemcinin kullanılacağı amiral gemisinde bu 2 farklılık dışında diğer model ile aralarında bir fark göze çarpmıyor.

Özellikle Dual Boot özelliğiyle Windows Phone’u çok büyük kitlelere ulaştırmasını beklediğimiz Elephone’un yeni serisinin MediaTek işlemcili versiyonu Mayıs’ta, Dual Boot özellikli versiyonu ise Haziran’da piyasaya sunulacak.