ASUS ZenFone 2 Z551ML Ekran Kalitesi

REKLAMLAR

Bir önceki yazımızda ASUS ZenFone 2'nin tasarımını ve kutu içeriğinden bahsetmiştik. Serimizin bu yazısında ZenFone 2 Z551ML modelinin ekranını inceleyeceğiz.

ASUS ZenFone 2 Z551ML Ekran Kalitesi

ASUS ZenFone 2 Z551ML'de 5.5"lik bir Full HD ekran bulunuyor. 403 PPI yoğunluğunda IPS bir panele sahip ZenFone 2'nin ekranının çok keskin ve detaycı olduğunu söyleyebiliriz. Görüş açılarının çok net olduğu ekranın, özellikle metin yakınlaştırmalarındaki performansı ise gerçekten iyi.

Darbelere karşı Gorilla Glass 3 kaplamaya sahip olan ZenFone 2'de ekran ayarları için Splendid adı verilen ayrı bir uygulama bulunuyor. Bu uygulamada bulunan 3 parlaklık modu (Canlı, Dengeli, Okuma) dışında özel mod sayesinde telefonunuzun ekranında ince ayarlamalar yapabiliyorsunuz.

REKLAMLAR

Fakat ZenFone 2'nin ekran kontrastı ve siyah/beyaz dengesi değerlerini diğer amiral gemisi cihazlarla karşılaştırdığımızda ortaya korkunç derecede büyük bir fark çıkıyor. Ekranı diğer cihazların ekranına göre çok loş bir performans sergileyen cihazın kontrast değeri de deyim yerindeyse yerlerde sürünüyor. Bu konuda diğer cihazlarla karşılaştırıldığında aslında ASUS ZenFone 2'nin ekranının vasatın altında kaldığını söyleyebiliriz.

REKLAMLAR

Bu incelememizde ASUS ZenFone 2 Z551ML'nin ekran kalitesini masaya yatırdık. Gelecek incelememizde ZenFone 2'nin işletim sistemini ve batarya performansını masaya yatıracağız. Bir sonraki teknik incelememize kadar hoşçakalın..

REKLAMLAR

   

DEĞERLENDİRME

Okumuş olduğunuz bu içeriğe, hemen alt taraftan beş yıldız vererek arama motorlarındaki görünürlüğünü artırabilir ve ihtiyaç duyan daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk kez değerlendiren siz olun!)

İşleniyor...