Kategoriler
Haberler

Microsoft Lumia 640 XL Satış Listelerinde Belirdi

Microsoft Lumia 640 XL akıllı telefon İngiltere‘de satış listelerindeki yerini aldı. Cihaz için Mart ayının ortalarından bu yana ön sipariş verilebiliyordu ve nihayet stoklarda bulunabilir duruma geldi.

Ürünün fiyatı 219 Sterlin seviyesinde ve herhangi bir mobil operatör ile kontrat yapmak gerekmiyor. Şu anda yalnızca siyah ve turuncu renk seçenekleri mevcut, yani beyaz renkte bir Lumia 640 XL edinmek isteyenlerin bir süre daha beklemesi gerekecek.

Lumia 640 XL İngiltere’de daha küçük ekranlı Lumia 640’a eşlik edecek ve Microsoft’un ülkedeki ürün çeşitliliğine katkıda bulunacak. Cihazın teknik özellikleri öngörülebilir şekilde orta sınıf akıllı telefonlara tekabül ediyor. 5.7 inç genişlikli devasa ekran 1280 x 720 piksel çözünürlük değerine sahip. LED flaşlı 13 MP ana kameraya ön kısımda 5 MP çözünürlüklü kamera destek veriyor. 1 GB RAM, 8 GB dahili depolama alanı, depolama alanını artırmak isteyenler için microSD kart yuvası ve 3000 mAh kapasiteli pil hazır.

Cihaz Qualcomm Snapdragon 400 yongaseti, Cortex-A7 mimarisini esas alan 1.2 GHz dört çekirdekli işlemci ve Adreno 305 GPU’sundan güç alıyor. Windows Phone 8.1‘in Lumia Denim sürümü kurulu olan Microsoft Lumia 640 XL Windows 10 güncellemesinden de faydalanacak.