Kategoriler
Haberler

Akıllı Telefonlar İçin Windows 10 Tasarımı Paylaşıldı

Microsoft BUILD 2015 konferansında geliştiriciler için önem teşkil eden yeniliklerini duyurdu. Konferansta daha çok masaüstü platformu hakkında tanıtımlar gerçekleştirilirken İşletim Sistemleri Grubu Başkan Yardımcısı Joe Belfoire akıllı telefonlar için Windows 10 hakkında daha fazla bilgi paylaşılacağı sözünü verdi.

Microsoft akıllı telefonlar için hazırlanan Windows 10 kullanıcı arayüzünden bazı görselleri paylaştı. Yeni tasarım daha esnek kontrol olanağı sağlayacağa benziyor, Microsoft bu tasarım anlayışını Adaptive UX şeklinde adlandırıyor.

Ses getiren en büyük yeniliklerden birisi Android ve iOS tabanlı uygulamaların çapraz kullanımına olanak tanıyan Hamburger menü. Outlook’ta Hamburger menü implementasyonu yüzlerce Android uygulamasının aynı fonksiyona sahip olduğunu sizlere hatırlatacak.

İlginizi Çekebilir:  Telegram'daki İngilizce mesajları otomatik olarak çevirmek

Landscape görünümü Takvim uygulamasıyla entegre edilecek ve geniş ekranlı akıllı telefonlarda aylık görünümün ön izlemesi kolayca yapılabilecek. Microsoft’un Windows 10’daki görev geçiş seçenekleriyle ilgili kullanıcılardan geri bildirim almayı sürdürdüğü açıklandı.