Kategoriler
Apps & Oyunlar

Cyanogen İle OnePlus’ın Yolları Ayrıldı

Uzun süredir iş ortaklığı yürüten Cyanogen ve OnePlus’ın yolları nihayet ayrıldı. Cyanogen yetkilisi Steve Kondik’in açıklamasına göre iki firma yazılım konusunda farklı amaçlara sahip ve ayrılık kararının alınmasında bu durumun rolü büyük. Kondik iki yeni şirketin çılgınca işler gerçekleştirdiğini ve her iki taraftaki çalışanların da iyi bir mücadele örneği sergilediğini belirtiyor.

Firma CEO’su Kirt McMaster ise ayrılığın ardından “Cyanogen olmasaydı OnePlus One yalnızca uluslarası piyasada satılmak durumunda olan bir cihaz olurdu. Firma marka değerini aslında bizlere borçlu.” yorumunu getirdi.

OnePlus Logo in 2020 | Logo pdf, Logos, Oneplus

ABD merkezli şirket Android işletim sisteminin hayli özelleştirilmiş ve Google’a kıyasla kısıtlamaları aşılmış bir sürümünü kullanıcılara sunuyor. Cyanogen kendi işletim sisteminin kurulu olduğu OnePlus akıllı telefonlara destek vermeyi sürdürecek.

İlginizi Çekebilir:  İyi Bir Oyun Bilgisayarı Nasıl Olmalı?

Cyanogen önümüzdeki dönemde Çinli bir firma ile partnerlik kurmanın yollarını arayacak. Başarılı donanımlara ve uygun fiyat etiketine sahip olan cihazlar geliştiren Çinli firmaların çeşitli pazarlara Cyanogen desteğiyle giriş yapması daha kolay olabilir.