in

Tizen Store Resmen Kullanıma Sunuldu!

Samsung, kendi işletim sistemi olan Tizen’i ilk olarak Samsung Z1 modelinde denemiş ve gayet başarılı sonuçlar almıştı. Telefonun uygulama marketi olan Tizen Store, sadece telefonun resmi kanallardan satıldığı 2 ülke olan Hindistan ve Bangladeş’de çalışıyordu.

Samsung’un Z1’e yaptığı son güncellemeden sonra bu uygulama marketi, global anlamda çalışan bir market haline geldi. 182 ülkede kullanıma sunulan Tizen Store çok kısıtlı bir uygulama arşivine sahip olsa da, Güney Koreli şirketin bu hamlesinin Tizen işletim sistemli akıllı telefon ürün gamını arttırarak global pazarda satma planlarının olduğu fikrini çıkarabiliriz. Bununla beraber pek yakında Tizen işletim sistemiyle çalışan Z serisi yeni cihazları görebiliriz.

Sizce Samsung, kendi yaptığı işletim sisteminde başarılı olabildi mi? Görüşlerinizi Akıllı Telefon Destek bölümümüzden paylaşabilirsiniz.


BU KONUNUN İÇERİĞİNİ DEĞERLENDİRİN

Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler. Bu içeriği internette arayan diğer kullanıcıların daha kolay bulmasını sağlamak için yıldızlara tıklayarak yüksek bir değerlendirme yapın.

KötüOrtaİyiÇok İyiMükemmel

Yeniden görüşmek üzere!


İşleniyor...