Kategoriler
Haberler

HTC One mini 2 Android Lollipop Güncellemesi Alamayacak

Geride bıraktığımız yıl Ekim ayında HTC One mini 2 akıllı telefonun Android 5.0 Lollipop güncellemesi alacağı duyurulmuştu ancak duruma bakılırsa güncelleme işinden vazgeçildi.

Twitter’da bir kullanıcının firmanın resmi hesabına yönelttiği soruya verilen cevaba göre Android 5.0 Lollipop One mini 2 modelinde istenilen optimal deneyimi sağlayamamış ve HTC de bu nedenle güncelleme işlemini takviminden çıkarmayı uygun görmüş.

Yaklaşık bir yıl önce resmi tanıtımı gerçekleştirilen HTC One mini 2 4.5 inç genişlikli ekran, Qualcomm Snapdragon 400 işlemci, Adreno 305 GPU, 1 GB RAM, 16 GB kapasiteli depolama birimi, 13 MP ana kamera ve 5 MP ön kamera gibi özellikleriyle 2014’ün tipik orta seviye akıllı telefonlarının profilini çiziyordu. Ancak sonrasında ASUS ZenFone gibi cihazların uygun fiyata daha yüksek performanslı çözümler olarak ortaya çıkması giriş ve orta seviye akıllı telefon piyasasında rekabeti kızıştırdı. HTC One mini 2 sahipleri Android Lollipop güncellemesinin iptalinden şüphesiz hiç memnun olmayacak.

İlginizi Çekebilir:  Android uyumlu tansiyon ölçme uygulamaları